Նախագահ Սարգսյանը հյուրընկալել է հնդիկ գործարարների և համալսարանականների (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է Հնդկաստանի առևտրատնտեսական կազմակերպության նախագահ Ասիֆ Իքբալի գլխավորած պատվիրակությանը, որի կազմում են ոչ միայն գործարարներ, այլև Հնդկաստանի B.E.S.T. նորարարական համալսարանի ներկայացուցիչները:
Նախագահ Սարգսյանը ողջունել է նրանց այցը Հայաստան և մեր երկրի հետ համագործակցությունը զարգացնելու մտադրությունը:
Հնդկաստանի առևտրատնտեսական կազմակերպության նախագահն ասել է, որ ամռանը Դիլիջանում մասնակցել է Մտքերի հայկական գագաթնաժողովին, և հետևելով նախագահ Սարգսյանի հորդորին, որոշել է սերտացնել համագործակցությունը Հայաստանի հետ:
Հյուրերը նախագահին տեղեկացրել են այցի և դրա շրջանակում նախատեսվող գործարար համաժողովի մասին: Նրանք նշել են, որ հատկապես հետաքրքրված են գյուղատնտեսության ոլորտում փոխգործակցությամբ, այդ թվում՝ նաև ոլորտում մասնագիտացող ուսանողների փոխանակման ծրագրերի իրականացմամբ, ինչպես նաեւ նախատեսում են քննարկել փոխգործակցության հնարավորությունները Տավուշի մարզի հետ:
Նախագահ Սարգսյանը հաջողություն է մաղթել նրանց՝ վստահություն հայտնելով, որ հայ գործընկերների հետ համատեղ կկարողանան փոխշահավետ ծրագրեր իրականացնել: Նա նաև պատրաստակամություն է հայտնել հնարավորինս աջակցել համագործակցության զարգացմանն ուղղված նախաձեռնություններին:

Президент Саркисян принял индийских бизнесменов и студентов (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян 18 октября принял делегацию во главе с председателем Торгово-экономической организации Индии Асифом Икбалом. В составе делегации были не только бизнесмены, но и студенты инновационного университета B.E.S.T.
Армен Саркисян приветствовал их визит в Армению и намерение развивать сотрудничество с нашей страной.
Глава Торгово-экономической организации Индии сказал, что этим летом он участвовал в Саммите мыслей Армении в Дилижане и, следуя призыву президента Саркисяна, решил активизировать сотрудничество с Арменией.
Гости проинформировали президента о визите и планируемом в рамках визита бизнес-форуме. Они отметили, что особенно заинтересованы в сотрудничестве в области сельского хозяйства, в том числе в программах обмена студентами, специализирующимися в этой области, а также в обсуждении возможностей сотрудничества с Тавушской областью.
Президент Саркисян пожелал им успехов, выразив уверенность, что вместе со своими армянскими коллегами они смогут реализовать взаимовыгодные проекты. Он также выразил готовность максимально поддерживать инициативы, направленные на развитие сотрудничества.