ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետն այցելել է ՀՕՊ զորամաս
Դեկտեմբերի 28-ին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն այցելել է ՀՕՊ զորամասերից մեկը:
ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետին զեկուցվել է ՀՀ օդային տարածությունում պետական սահմանի ապահովման օպերատիվ իրավիճակի, անձնակազմի ֆիզիկական, մարտական պատրաստության մակարդակի, ստորաբաժանումներին առաջադրված խնդիրների վերաբերյալ:
Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը շրջել է զորամասի տարածքում, տվել համապատասխան հանձնարարականներ ծառայության կազմակերպման վերաբերյալ, շնորհավորել զինծառայողներին գալիք ամանորի կապակցությամբ:

Начальник Генерального штаба ВС посетил воинскую часть ПВО
Поддержи А1+!Начальник Генерального штаба Вооруженных сил Армении, генерал-лейтенант Артак Давтян 28 декабря посетил одну из воинских частей ПВО.
Давтяну было доложено об оперативной ситуации обеспечения государственной границы в воздушном пространстве Республики Армения, уровне физической и боевой подготовки личного состава, а также поставленных перед подразделениями задачах.
Генерал-лейтенант Артак Давтян обошел территорию воинской части, дал соответствующие поручения по организации службы, поздравил военнослужащих с наступающим Новым годом.