173650479_4103439179694515_7640077297241080491_n
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանն ԱՊՀ անդամ պետությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովի 52-րդ լիագումար նստաշրջանի շրջանակում Սանկտ Պետերբուրգում հանդիպեց Մոլդովայի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Զինաիդա Գրեչանիի հետ:
Կողմերն ընդգծեցին, որ Մոլդովան եւ Հայաստանը պետք է ընդլայնեն ու ամրապնդեն համագործակցությունը խորհրդարանական մակարդակում՝ պահպանելով առկա երկխոսության դրական դինամիկան:
Զինաիդա Գրեչանին վերահաստատեց Մոլդովայի  խորհրդարանի վճռականությունը` շարունակելու բաց, կառուցողական եւ գործնական երկխոսությունը ՀՀ Ազգային ժողովի հետ: «Խաղաղություն եւ բարգավաճում եմ մաղթում հայ ժողովրդին, որին մենք համարում ենք մեր երկրի բարեկամը»,-ասաց նա:
Քննարկման ընթացքում անդրադարձ կատարվեց նաեւ երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանը եւ հետագա փոխգործակցության ընդլայնմանը, արտաքին քաղաքական մի շարք խնդիրների:

173650479_4103439179694515_7640077297241080491_n
В рамках 52-го заседания Совета Межпарламентской Ассамблеи государств-участников СНГ председатель Национального Собрания Республики Армения Арарат Мирзоян в Санкт-Петербурге провел встречу с председателем парламента Республики Молдова Зинаидой Гречаный.
Стороны подчеркнули, что Молдова и Армения должны расширять и укреплять сотрудничество на парламентском уровне, сохраняя положительную динамику существующего диалога.
Зинаида Гречаный подтвердила решимость парламента Молдовы продолжать открытый, конструктивный и практический диалог с Национальным Собранием Армении. «Желаю мира и процветания армянскому народу, которого мы считаем другом нашей страны», - сказала она.
В ходе обсуждения были затронуты вопросы развития двусторонних отношений и дальнейшего расширения сотрудничества, а также ряд внешнеполитических вопросов.