«Օրվա հացը սեփական քրտինքով վաստակող մարդիկ են». մանրամասներ Գավառում միջադեպի հետեւանքով վիրավորների մասին
Ինչպես հայտնել էինք, Գավառ քաղաքի Ազատության փողոցում երեկ հնչել են կրակոցներ, ինչի հետեւանքով 2 հոգի մահացել է, 4-ը՝ տեղափոխվել հիվանդանոց:
Նախօրեին տեղեկություններ տարածվեցին, որ հիվանդանոց տեղափոխված քաղաքացիներից երկուսի նկատմամբ, ովքեր գտնվում էին Գավառի հիվանդանոցում, ավելի ուշ հաշվերհարդար են տեսել:
Գավառի քաղաքապետարանի մամուլի քարտուղար Ալլա Մանուկյանը «Ա1+»-ին հայտնեց, որ կրակոցների հետևանքով մահացած քննիչ Զորիկ  Պարոնիկյանը Գավառ քաղաքի բնակիչ էր,  ամուսնացած էր, երկու անչափահաս երեխաների հայր էր:
Մանուկյանն ասաց՝ քննիչը Գավառում հարգված և սիրված անձնավորություն  է եղել:
Երկու եղբայրներ Արմենը և Խաչիկը, ովքեր այժմ, ըստ առկա տեղեկատվության, վիրավոր են և գտնվում են հիվանդանոցում, նույնպես Գավառ քաղաքի բնակիչ են: Մանուկյանը պատմում է, որ նրանք անասնապահությամբ զբաղվող հասարակ ընտանիքից են եղել, մանկավարժի տղաներ,  նրանց մասին ևս քաղաքում դրական են խոսում։
«Օրվա հացը սեփական քրտինքով վաստակող մարդիկ են: Գավառցիներին էլ եթե հարցնեք, նույն բանը կլսեք, վստահ եմ»,- ասաց նա՝ նշելով, որ քաղաքում իրավիճակը այս պահին վերահսկվում է, ոստիկանական ուժերի տեղաշարժը նկատելի է:
«Քաղաքապետարանում և ոստիկանությունում անում են ամեն ինչ, որ խուճապ կամ վախի մթնոլորտ չլինի: Իրավիճակը փորձում են վերահսկելի պահել»:
Հարցին, թե հիվանդանոցը այս պահին վերահսկողության տա՞կ է, թե՞ ոչ, պատասխանեց, որ տեղեկատվություն չունի:
Համայնքապետարանի մամուլի բաժնի պատասխանատուն այլ մանրամասներ չհայտնեց, հորդորեց հետևել պաշտոնական լրահոսին: Նշեց, որ քաղաքում  մի շարք վարկածներ են շրջանառվում, բայց որևէ բան հստակ չէ:
Գավառի քաղաքապետ Գուրգեն Մարտիրոսյանը «Ա1+»-ին ասաց, որ տիրապետում է միայն մամուլում առկա տեղեկատվությանը:
Գավառի ԲԿ-ի տնօրեն Աշոտ Կարապետյանի, մարզպետ Գնել Սանոսյանի և Նորատուսի գյուղապետ Մուրադ Հարությունյանի հետ այս պահին կապ հաստատել չի հաջողվել, «Ա1+»-ի տևական զանգերն անպատասխան են մնացել:
Մարզպետարանից միայն հայտնեցին, որ մարզպետ Գնել Սանոսյանը զբաղված է այս խնդիրներով:
Հիշեցնենք՝ ոստիկանությունը ևս պաշտոնական տեղեկատվություն է տարածել, որում հայտնում է՝ Գավառի ԲԿ-ում մարդ չի սպանվել:
Ապրիլի 28-ին, ժամը 17.40-ի սահմաններում Գավառում տեղի ունեցած դեպքի առնչությամբ, որի հետևանքով կան երկու զոհ և վիրավորներ, Ոստիկանության օպերատիվ-քննչական խմբերն անհրաժեշտ գործողություններ են իրականացնում: Ձեռնարկվում են միջոցառումներ` կատարվածի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:

«Это – люди, своим потом зарабатывающие на хлеб насущный»: подробности о раненых вследствие инцидента в Гаваре
Как мы уже сообщали, на улице Азатутян в Гаваре вчера прозвучали выстрелы, вследствие чего 2 человека умерли, 4 – перемещены в больницу.
Накануне были распространены сведения о том, что в отношении двух из граждан, перевезенных в больницу, которые находились в гаварской больнице, позднее была расправа.
Пресс-секретарь мэрии Гавара Алла Манукян сообщила «А1+», что погибший от выстрелов следователь Зорик Пароникян был жителем Гавара, женат, отец двоих несовершеннолетних детей.
Манукян сказал: следователя в Гаваре уважали и любили.
Два брата Армен и Хачик, которые сейчас, по имеющейся информации, ранены и находятся в больнице, также являются жителями города Гавар. Манукян рассказывает, что они были из простой семьи, занимающейся животноводством, дети педагога, о них в городе также отзываются положительно.
«Это – люди, своим потом зарабатывающие на хлеб насущный. Если спросите гаварцев – услышите то же самое, я уверен»,- сказал он, отметив, что ситуация в городе в настоящий момент контролируется, заметно передвижение полицейских сил.
«В мэрии и полиции делают все, чтобы не было паники или атмосферы страха. Пытаются контролировать ситуацию».
На вопрос, находится ли больница под контролем на данный момент, ответил, что не обладает информацией.
Ответственный отдела печати общинной администрации не сообщил других подробностей,  призвал следить за официальной лентой новостей. Отметил, что в городе вращаются ряд гипотез, но ничего не точно.
Мэр Гавара Гурген Мартиросян сказал «А1+», что обладает только информацией, которая имеется в прессе.
На данный момент не удалось связаться с директором гаварского МЦ Ашотом Карапетяном, губернатором Гнелом Саносяном и сельским старостой Норатуса Мурадом Арутюняном, продолжительные звонки «А1+» остались без ответа.
Из областной администрации лишь сообщили, что губернатор Гнел Саносян занят этими проблемами.
Напомним, что полиция также распространила официальную информацию, в котором сообщает: в Гаварском МЦ убийств не было.
В связи с происшествием в Гаваре 28-го апреля, в районе 17.40, вследствие которого есть двое погибших и раненые, оперативно-следственные группы Полиции осуществляют необходимые действия. Предпринимаются меры в направлении выяснения всех обстоятельств происшествия.