Բժշկական կենտրոնում որևէ մեկը չի սպանվել․ ոստիկանությունը՝ Գավառի դեպքերի մասին
«Ոստիկանության պետն այդ պահին գտնվել է կրակոցների դեպքի վայրում՝ համալսարանի շրջակայքում, ոչ թե հիվանդանոցում, իսկ բժշկական կենտրոնում որևէ մեկը չի սպանվել
Ապրիլի 28-ին, ժամը 17.40-ի սահմաններում Գավառում տեղի ունեցած դեպքի առնչությամբ, որի հետևանքով կան երկու զոհ և վիրավորներ, Ոստիկանության օպերատիվ-քննչական խմբերն անհրաժեշտ գործողություններ են իրականացնում: Ձեռնարկվում են միջոցառումներ` կատարվածի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:
Հարուցված քրեական գործի շրջանակում կատարվում է նախաքննություն:
Ինչպես կրակոցներով, այնպես էլ դրան հաջորդած դեպքերով կան բերման ենթարկվածներ։
Միաժամանակ նշենք, որ լրատվամիջոցները դեպքի հետ կապված չճշտված տեղեկություններ են հրապարակում: Նշվում է նաև, որ հարձակում է եղել հիվանդանոցի վրա, և այդ պահին այնտեղ է գտնվել ՀՀ ոստիկանության պետը:
Ոստիկանության պետն այդ պահին գտնվել է կրակոցների դեպքի վայրում՝ համալսարանի շրջակայքում, ոչ թե հիվանդանոցում, իսկ բժշկական կենտրոնում որևէ մեկը չի սպանվել: Լրատվամիջոցներին կոչ ենք անում չճշտված տեղեկություններ չհրապարակել:
Դեպքի վերաբերյալ կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն»։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Գավառում կրակոցներ են հնչել, կա երկու զոհ։ Ավելի ուշ տեղեկություններ տարածվեցին, որ մի խումբ անձինք երկաթյա ձողերով մտել են Գավառի հիվանդանոց, վրեժ լուծել տեղի ունեցածի համար։

В медицинском центре никто не был убит: полиция о событиях в Гаваре
Оперативно-следственные группы полиции проводят необходимые действия в связи с инцидентом, произошедшим 28 апреля в районе 17:40 в Гаваре, в результате которого есть 2 жертвы и раненые. Об этом на своей странице в Facebook написал начальник управления информации и по связям с общественностью Полиции Армении Ашот Агаронян.
“В связи с инцидентом, произошедшим 28 апреля в районе 17:40 в Гаваре, в результате которого есть двое погибших и раненые, оперативно-следственные группы полиции проводят необходимые действия. Предпринимаются меры для выяснения всех обстоятельств произошедшего.
В рамках возбужденного уголовного дела ведется предварительное следствие.
Вследствие выстрелов и последовавших событий есть граждане, подвергнутые приводу.
В то же время отметим, что СМИ публикуют неуточненные сведения, связанные с этим инцидентом. Отмечается, что было совершено нападение на больницу, и в этот момент там находился начальник Полиции Армении.
Начальник полиции в этот момент находился на месте инцидента со стрельбой в окрестностях университета, а не в больнице, в медицинском центре никто не убит.