79153959_570768800373463_7921734815722766336_n
Համակարգային կոռուպցիան դադարել է գոյություն ունենալ, բայց դա չի նշանակում, որ այն չի կարող լինել․ Սոնա Այվազյան (տեսանյութ)
«Այսօր Հայաստանում բուրգային կոռուպցիա չի նկատվում, մենք ասում ենք, որ համակարգային կոռուպցիան դադարել է գոյություն ունենալ, բայց դա չի նշանակում, որ այն անվերադարձ է և կարող է չլինել։ Առնվազն թուլացվել են այն հիմքերը, որոնցում գործում էր համակարգային կոռուպցիան»,- «Կոռուպցիայի դեմ պայքարը՝ հանուն կայուն զարգացման նպատակների» թեմայով փորձագիտական քննարկման ընթացքում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Թրանսփարենսի ինթերնեշնլ» հակակոռուպցիոն կենտրոնի գործադիր տնօրեն Սոնա Այվազյանը:
Այնուամենայնիվ` ըստ Սոնա Այվազյանի՝ կան անհանգստացնող խնդիրներ, որոնք գործադիրի կողմից պետք է լուծումներ տրվեն։

79153959_570768800373463_7921734815722766336_n
Системная коррупция перестала существовать, но это не значит, что ее не может быть: Сона Айвазян (видео)
«Сегодня в Армении пирамидальной коррупции не наблюдается, мы говорим, что системная коррупция перестала существовать, но это не значит, что она безвозвратна и может не быть. Как минимум ослабли основания, в которых действовала системная коррупция», - в беседе с журналистами во время экспертного обсуждения на тему «Борьба с коррупцией: во имя целей устойчивого развития» сказала исполнительный директор антикоррупционного центра «Транспаренси интернейшенел» Сона Айвазян.
Тем не менее, по словам Соны Айвазян, есть беспокоящие проблемы, которые должны быть решены исполнительным органом.