Ռուսլան Բաղդասարյանի նկատմամբ գրավ է կիրառվել․ նա չի ընդունում առաջադրված մեղադրանքը
Դատարանն այսօր քննեց Դավթաշեն վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Ռուսլան Բաղդասարայանի նկատմամբ կալանքի միջնորդության հարցը։  «Ա1+»-ի հետ զրույցում Ռուսլան Բաղդասարյանն ասաց՝ կալանքը փոխարինվել է 5 մլն ՀՀ դրամի չափով գրավով։
Դավթաշենի նախկին ղեկավարն ասաց՝ ինքը չի ընդունում իրեն առաջադրված մեղադրանքը։ Այլ մեկնաբանություն տալ չցանկացավ։
Հիշեցնենք որ Ռուսլան Բաղդասարյանը  մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (առանձնապես խոշոր չափերով յուրացում), 314-րդ հոդվածով (պաշտոնեական կեղծիք) եւ 325-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (փաստաթղթերի կեղծում, որը կատարվել է մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ): Նախաքննական մարմինը Բաղդասարյանին կալանավորելու միջնորդություն էր ներկայացրել դատարան:

В отношении Руслана Багдасаряна применен залог: он не признает выдвинутого обвинения
Сегодня суд рассмотрел вопрос ходатайства об аресте бывшего руководителя административного район Давташен Руслана Багдасаряна. В беседе с “А1+” Руслан Багдасарян сказал: арест заменен залогом в размере 5 млн драм РА.
Бывший глава Давташена сказал: он не признает выдвинутого ему обвинения. Других комментариев давать не захотел.
Напомним, что Руслан Багдасарян обвиняется по 1-му пункту 3-й части 179-й статьи (хищение в особо крупных размерах), 314-й статье (должностной подлог) и 2-й части 325-й статьи (фальсификация документов, совершенное группой лиц по предварительному сговору) Уголовного кодекса РА. Орган предварительного расследования не подавал в суд ходатайства об аресте Багдасаряна.