Ռուսլան Բաղդասարյանը դատարանում է. քննվում է նրա կալանքի վերաբերյալ միջնորդությունը
Դավթաշեն վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Ռուսլան Բաղդասարյանն այս պահին դատարանում է, նա սպասում է իր կալանքի վերաբերյալ որոշմանը: Դատավորը  մտել է խորհրդակցական սենյակ: Նախաքննական մարմինը Բաղդասարյանին կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացրել դատարան:
«Ա1+»-ի հետ զրույցում ՀՀ դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանն ասաց՝ կալանքի միջնորդության վերաբերյալ որոշումը կհրապարակվի այսօր:
Նախկին թաղապետը «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց՝ այս պահին դատարանում է: Մեղադրանքի հետ կապված մեկնաբանություն դատարանի որոշումից հետո կանի:
Նշենք, որ Ռուսլան Բաղդասարյանը  մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (առանձնապես խոշոր չափերով յուրացում), 314-րդ հոդվածով (պաշտոնեական կեղծիք) եւ 325-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (փաստաթղթերի կեղծում, որը կատարվել է մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ):
Ավելի ուշ հայտնի դարձավ, որ Դավթաշեն վարչական շրջանի նախկին թաղապետ Ռուսլան Բաղդասարյանի նկատմամբ գրավ է կիրառվել։

Руслан Багдасарян находится в суде: расследуется ходатайство о его аресте
Бывший глава административного района Давташен Руслан Багдасарян в настоящий момент находится в суде, он ждет решения о своем аресте. Судья вошел в совещательный кабинет. Орган предварительного расследования подал в суд ходатайство об аресте Багдасаряна.
В беседе с «А1+» советник прокурора РА Гор Абраамян сказал, что решение о ходатайстве ареста будет опубликовано сегодня.
Бывший глава районной администрации в беседе с «А1+» сказал, что в настоящий момент находится в суде.  Комментарий в связи с обвинением он сделает после решения суда.
Отметим, что Руслан Багдасарян обвиняется по 1-му пункту 3-й части 179-й статьи Уголовного кодекса РА (хищение в особо крупных размерах), 314-й статье (должностная фальсификация) и 2-й части 325-й статьи (фальсификация документов, которая была сделана группой лиц по предварительному согласию).