«Մայրս ունի սրտի լուրջ խնդիր, բուժման արժեքը կազմում է 3 միլիոն դրամ»․ քաղաքացին դիմում է կառավարությանը (տեսանյութ)
Քանաքեռի Ծարավաղբյուր 35/2 տան բնակիչ Գարիկ Բաղդասարյանն ընտանիքի հետ միասին կառավարության շենքի առջև դրամահավաք ու բողոքի ակցիա են իրականացնում։
«Ա1+»-ի հետ զրույցում Գ․ Բաղդասարյանն ասաց, որ մայրը՝ Օֆելյա Բաղդասարյանը, մոտ երեք ամիս է՝ հետազոտվում է Հայաստանի տարբեր  հիվանդանոցներում, առողջական ծայրահեղ ծանր վիճակում է։
«Այս պահին Զեյթունի սրտաբանական հիվանդանոցում է, ծայրահեղ ծանր վիճակում։ Ունի սրտի լուրջ խնդիր, անոթներից 4-ը փակված է, բուժման արժեքը կազմում է 3 միլիոն դրամ»,- նշեց նա։
Գ․ Բաղդասարյանը նշեց, որ բազմիցս դիմել  է Առողջապահության նախարարությանը, կառավարությանը, սակայն պատասխան է ստացել, որ բյուջեն չունի ֆինանսավորում, չի ֆինանսավորում նման դժվարամատչելի բուժումների համար։
«Ակցիայի նպատակն այն է, որ մեր սիրելի վարչապետը, մեր կառավարության հարգելի անդամներն իջնեն, ցավակից լինեն իմ խնդրին և հասկանան իմ խնդիրը։ Եթե չեն հավատում, ես ունեմ փաստաթղթեր, փաստացի ապացույց, որ այս պահին մայրս հիվանդանոցում է և շատ ծայրահեղ ծանր վիճակում»,- շարունակեց նա։ Քաղաքացին ասաց նաև, որ մոր ցավերը մեղմելու համար ստիպված «մորֆին» դեղամիջոց են սրսկում, որ կարողանա մի քիչ քնել, արդեն երեք օր հաց չի ուտում, իսկ ուտելու դեպքում փսխում է»։

«У моей матери серьезная проблема с сердцем, стоимость лечения составляет 3 миллиона драм», - гражданин обращается к правительству (видео)
Житель Царавахпюр 35/2 Канакера Гарик Багдасарян вместе с семьей проводят сбор средств и акцию протеста напротив правительства.
В беседе с «А1+» Г. Багдасарян сказал, что его мать, Офелья Багдасарян, около трех месяцев исследовалась в различных больницах Армении, у нее крайне тяжелое состояние здоровья.
«В настоящий момент она находится в Зейтунской кардиологической больнице, в крайне тяжелом состоянии. У нее серьезная проблема с сердцем, 4 сосуда закрыты, стоимость лечения составляет 3 миллиона драмов»,- отметил он.
Г. Багдасарян отметил, что неоднократно обращался в Министерство здравоохранения, правительство, однако получил ответ, что у бюджета нет финансирования, не финансирует столь труднодоступные лечения.
«Цель акции – в том, чтобы наш любимый премьер, уважаемые члены нашего правительства спустились, посочувствовали моей проблеме и поняли мою проблему. Если не верят, у меня есть документы, фактическое доказательство, что в настоящий момент моя мать в больнице и в крайне тяжелом состоянии», - продолжил он. Гражданин также сказал, что для смягчения болей матери вынужденно вводят «морфин», чтобы она могла немного поспать, уже три дня она не ест, а если ест, вырывает».