ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Լին Թրեյսիին
Աջակցիր «Ա1+»-ինԴեկտեմբերի 7-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Միացյալ Նահանգների դեսպան Լին Թրեյսիին` դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
ԱԽ քարտուղարը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին Հայաստանի և Միացյալ Նահանգների միջև հարաբերությունների խորացման և տարբեր ոլորտներում փոխգործակցության զարգացմանն ուղղված անձնական ներդրման համար։ Ա․ Գրիգորյանը հաջողություններ է մաղթել տիկին դեսպանին հետագա աշխատանքային գործունեության մեջ և վստահությամբ ընդգծել, որ դեսպանի պաշտոնավարման տարիներին ձևավորված կառուցողական փոխհարաբերությունները կշարունակեն դինամիկ զարգանալ։
Տիկին դեսպանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել առաքելության ընթացքում ձևավորված փոխադարձ ջերմ և գործնական հարաբերությունների ու արդյունավետ աշխատանքի համար՝ մաղթելով Հայաստանին և հայ ժողովրդին խաղաղություն և բարեկեցություն։

thumbnail_07,12,2022
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян 7 декабря принял Чрезвычайного и Полномочного посла США в Республике Армения Линн Трейси, которая завершает свою дипломатическую миссию в нашей стране.
Армен Григорян поблагодарил посла за личный вклад в углубление отношений между Арменией и США и развитие сотрудничества в различных сферах. Армен Григорян пожелал послу успехов в дальнейшей действительности и с уверенностью подчеркнул, что конструктивные отношения, сложившиеся за годы работы посла, будут и впредь динамично развиваться.
Посол Трейси, в свою очередь, поблагодарила за сложившиеся за эти годы взаимные теплые и деловые отношения и эффективную работу, пожелав Армении и армянскому народу мира и процветания.