image_750x_5d4a763814f08
Բոլորիդ հայտնում եմ խորին երախտագիտություն ընտրարշավի ընթացքում հոյակապ աշխատանքի համար, որի մեջ դուք ներդրեցիք ձեր ամբողջ եռանդը, նվիրվածությունը եւ սերը մեր երկրի նկատմամբ:
Ընդամենը 30 օրվա ընթացում մենք կարողացանք ներկայացնել մեր հասարակությանը ճշմարտությունը ղարաբաղյան հակամարտության պատմության մասին, Հայաստանի զարգացման մեր ծրագրերը, իրատեսական քաղաքականության վերադարձի անհրաժեշտությունը:
Ցավոք, աղքատության եւ կախվածության մեջ գտնվող մեր ժողովրդի վրա ադմինիստրատիվ ռեսուրսի ու պետական/մասնավոր գործատուների ճնշումները, ինչպես նաեւ օլիգարխներին պատկանող փողն ու լրատվամիջոցները գերի են վերցրել մեր ընտրական եւ, լայն իմաստով, քաղաքական համակարգը: Նման համակարգում հաղթում են փող եւ լծակ ունեցող, հետեւաբար, նաեւ մանիպուլյացիոն տեխնոլոգիաների տեր քաղաքական ուժերը, եւ ոչ ռացիոնալիզմը կամ քաղաքական միտքը։
Վհատվել չկա։
Որեւէ ազգ միեւնույն է չի կարող առաջընթաց ունենալ առանց ռացիոնալ քաղաքական մտքի եւ սթափ հաշվարկի վրա կառուցած ծրագրերի։
Հենց այդ սկզբունքների եւ գաղափարների շնորհիվ մեզ հաջողվեց մեր կողմ բերել մտածող մարդկանց զգալի հատվածին եւ, ինչն ամենաոգեւորիչն է, ուսման, գիտության, արվեստի եւ գործարարության մեջ հաջողակ երիտասարդությանը: Մեզ ընդամենը պետք է պահպանել եւ ընդարձակել ընտրարշավի ընթացքում ստեղծված հոյակապ նոր թիմը եւ աջակիցների հենարանը հետագա քաղաքական մարտերի համար:
Այս իշխանությունների երեք տարվա կառավարումն ապացուցել է, որ նրանք կատարյալ ձախողակ են պետական կառավարման եւ հաջողել են միայն դեմագոգիայի եւ հանրային կարծիքի մանիպուլյացիայի գործում: Կասկած չունեմ, որ շատ շուտով պետք է գալու մոբիլիզացնել մեր բոլորիս ջանքերը նրանց ձախողումների հետեւաքները հաղթահարելու եւ նոր մարտահրավերներին դիմագրավելու համար:
Շնորհակալություն Կոնգրեսի բոլոր թեկնածուներին, աջակիցներին, ֆիանսական ներդրում կատարողներին, քարոզիչներին եւ շտաբային աշխատանք կատարողներին: Ռացիոնալիզմը եւ արդարությունը միեւնույն է կհաղթանակեն:

image_750x_5d4a763814f08
Выражаю вам глубокую признательность за великолепную работу в ходе избирательной кампании, в которую вы вложили всю свою энергию, преданность и любовь к нашей стране.
Всего за 30 дней мы смогли представить нашей общественности правду об истории карабахского конфликта, наши программы развития Армения, необходимость возврата к реалистичной политике.
К сожалению, давление административного ресурса и государственных/частных работодателей на наш находящийся в бедности и зависимости народ, а также принадлежащие олигархам деньги и СМИ захватили в заложники нашу избирательную и, в широком смысле, политическую систему. В подобной системе побеждают те, у кого есть деньги и рычаги, следовательно, и политические силы, владеющие манипуляционными технологиями, а не рационализм или политическая мысль.
Не надо отчаиваться.
Ни одна нация, всё равно, не может иметь прогресса без программ, построенных на рациональной политической мысли и трезвом расчёте.
Именно благодаря этим принципам и идеям нам удалось привлечь на свою сторону  значительную часть думающих людей и, что больше всего вдохновляет,  успешную в учёбе и науке, искусстве и бизнесе молодёжь. Нам всего лишь нужно сохранить и расширить созданную в ходе избирательной кампании новую команду и опору наших сторонников для дальнейших политических битв.
Трёхлетнее правление этих властей доказало, что они совершенно несостоятельны в государственном правлении и они добились успеха только в демагогии и манипуляции общественным мнением. Не сомневаюсь, что очень скоро понадобится мобилизовать все наши усилия для преодоления последствий их провалов и противостояния новым вызовам.
Спасибо всем кандидатам, сторонникам Конгресса, тем, кто оказал финансовую поддержку, агитаторам и работникам штаба. Рационализм и справедливость восторжествуют!