Մի նեղ խումբ ցանկանում է անել ամեն ինչ՝ ներքին լարվածություն ու նույնիսկ բախումներ հրահրելու համար․ Ռոբերտ Քոչարյանի ուղերձը
Հայաստան դաշինքը գլխավորող Ռոբերտ Քոչարյանը  կոչ է հղել  թիմակիցներին, դաշինքի համակիրներին և բոլոր քաղաքացիներին՝ քարոզարշավի մեկնարկին։
Ուղերձը՝ ստորեւ
1. Քարոզարշավի ընթացքում կենտրոնանալ մեր ծրագրի բովանդակության վրա։ Մեր ծրագիրն ունի երկրի վերելքի հսկայական պոտենցիալ։
2. Վարակենք մարդկանց պոզիտիվ տրամադրությամբ, յուրաքանչյուր մեր հայրենակցի տուն պետք է մտնի հույսի և արժանապատվության գաղափարը։
3. Մոռացե´ք գործող իշխանությունը, այն չկա մեր օրակարգում, կենտրոնացեք անելիքների վրա, ապագայի վրա։
4. Մի´ տրվեք որևէ սադրանքի։ Ակնհայտ է, որ գործող իշխանության մի նեղ խումբ ցանկանում է անել ամեն ինչ՝ ներքին լարվածություն ու նույնիսկ բախումներ հրահրելու համար։ Սա այդ մարդու միակ կարողությունն է, իսկ անխուսափելի պարտության հեռանկարը նրանց դրդում է գնալ անօրինականությունների։
5. Հարգանքով վերաբերվեք բոլոր ուժերին. բոլոր այն ուժերը, որոնք պայքարում են Հայաստանում պարտության էջը փակելու համար, մեր գործընկերներն են։
6. Համբերատար խոսեք մեր հայրենակիցների հետ. այդ մարդիկ երեք տարի գտնվել են իշխանական տոտալ քարոզի և օտար ուժերի՝ երկիրը քանդող քարոզչության ազդեցության տակ։
7. Կոչ եմ անում պետական համակարգի աշխատողներին. ձեր ճնշող մեծամասնությունը հայրենասեր ու պրոֆեսիոնալ մարդիկ են, և մենք միասին աշխատելու ենք մեր երկրում արժանապատիվ խաղաղության, տնտեսության զարգացման և համահայկական վերելքի համար։ Չվախենաք, չզիջեք որևէ սպառնալիքի տակ։
8. Կոչ եմ անում ուժային կառույցների աշխատողներին. պահպանեք զգոնություն, սառնասրտություն, մի´ կատարեք հեռացող իշխանության ապօրինի հրամանները, կատարեք բացառապես ձեր ծառայողական պարտականությունները։
9. Իմ թիմակիցների և ցանկացած քաղաքացու նկատմամբ ճնշումները, սպառնալիքները, ահաբեկման փորձերը չեն մնալու անպատիժ։ Բոլորը հատ-հատ պատասխան են տալու օրենքի առաջ։
10. Այս ընտրություններում հարցը շատ պարզ է՝ հաղթելու է հույսը, վերելքի հեռանկարը, արժանապատիվ խաղաղության գաղափարը։ Ընդամենը 14 օր հետո մենք Հայաստանում բացելու ենք նոր էջ։
Մենք անպայման ունենալու ենք անվտանգ սահմաններ, անպայման ունենալու ենք կայուն խաղաղություն և արժանապատիվ կեցվածք տարածաշրջանում, մենք անպայման ունենալու ենք աշխատող ու զարգացող պետություն։

Узкая группа захочет сделать всё, чтобы спровоцировать внутреннюю напряженность и даже столкновения: Призыв Роберта Кочаряна
Второй президент Армении Роберт Кочарян, возглавляющий предвыборный список Блока «Айастан», обратился с призывом к своим соратникам, к сочувствующим блоку и ко всем гражданам.
Заявление Кочаряна опубликовало на странице Блока «Армения» в Facebook.
Роберт Кочарян, в частности, призывает граждан в ходе предвыборной кампании сконцентрироваться на их программе, содержащей огромный потенциал подъема страны.
«Заразим людей позитивным настроением, каждый наш соотечественник должен войти в Дом надежды и достоинства», - отмечает Кочарян.
Кочарян призывает забыть действующую власть, ее нет в их повестке, и сконцентрироваться на  их планах на будущее.
«Не поддавайтесь какой-либо провокации. Очевидно, что узкая группа нынешней власти захочет сделать всё, чтобы спровоцировать внутреннюю напряженность и даже столкновения. Это единственная способность этого человека, и перспектива неминуемого поражения толкает его на беззакония. Ко всем силам относитесь с уважением. Все силы, которые в Армении борются за закрытие страницы поражения, являются нашими партнерами.
Терпеливо говорите с нашими соотечественниками. Люди три года находились под влиянием тотальной пропаганды властей и разрушающей страну пропаганды чужих сил», - отмечает Кочарян.
Второй президент Армении с призывом обратился и к сотрудникам государственной системы.
«Подавляющее большинство из вас - патриоты и профессионалы, и мы вместе будем работать в нашей стране во имя достойного мира, развития экономики и Общеармянского подъёма. Не бойтесь, не уступайте ни под какими угрозами.
Призываю и сотрудников силовых структур. Сохраняйте бдительность, хладнокровие, не выполняйте незаконные приказы уходящей власти, выполняйте исключительно свои служебные обязанности.
Давление, угрозы, попытки запугивания в отношении моих товарищей по команде и любого гражданина не останутся безнаказанными. Все ответят перед законом», - добавил Кочарян.
По его словам, на этих выборах вопрос очень прост: победит Надежда, перспектива подъёма, идея достойного мира.
«Всего через 14 дней мы в Армении откроем новую страницу», - заключил Роберт Кочарян.
В заключение кандидат от блока «Айастан» заверил, что граждане Республики Армения обязательно будут иметь безопасные границы, обязательно будут иметь стабильный мир и достойную позицию в регионе, обязательно будут иметь работающее и развивающееся государство.