Օրացույց. 8-ը ապրիլի. Վանո Սիրադեղյանն անհետացավ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ին1992-ի ապրիլի 8-ին հրդեհ բռնկվեց Կոտայքի Բալահովիտ գյուղում տեղակայված ռազմական պահեստում։ Տարհանվեց մոտ 300 000 մարդ։
Եթե Սիրադեղյանի գաղափարակիցներն անհանգստանում էին նրա անվտանգության համար, ապա իրավապահների մտահոգությունն այն էր, որ քրեական հանցագործությունների կատարման մեջ կասկածվող անձը կարող է լքած լինել Հանրապետությունը։ Ապարդյուն խուզարկություններ էին կատարվում Սիրադեղյանի մտերիմների տներում։ Ոչինչ չբացահայտվեց նաեւ Սիրադեղյանի տան խուզարկությամբ։
Աշխույժ մթնոլորտ էր Դաշնակցության Հայաստանի Գերագույն մարմնի պաշտոնաթերթ «Երկիր»-ի խմբագրությունում։ Ֆինանսական դժվարությունների պատճառով ընդհատված թերթի հրատարակումը վերսկսվելու էր, եւ խմբագրակազմը փոքրիկ շաբաթօրյակ էր կազմակերպել՝ մաքրման աշխատանքներ, ծառատունկ։ Նոր խմբագրապետը ընթերցողների բանակի աստիճանական աճ էր ակնկալում։
Հանրապետության ծանր սոցիալական վիճակը հատկապես զգացնել էր տալիս հեռավոր, սահմանամերձ բնակավայրերում։ Կապանում, Մեղրիում, օրինակ, բնակիչների մեծ մասը հացի խանութներում պարտատետրերում գրանցվելով՝ հանապազօրյա այդ ապրանքը ձեռք էին բերում նիսյայով։ Քիչ չէր այն բնակիչների քանակը, որոնց անուններին կարելի էր հանդիպել միանգամից մի քանի խանութների պարտատետրերում;

Календарь. 8 апреля: Исчез Вано Сирадегян (видео)
Поддержи А1+!8-го апреля 1992 года вспыхнул пожар на военном складе, расположенном в селе Балаговит Котайкской области. Было эвакуировано около 300 000 человек.
8-го апреля 2003 года на избирательном участке номер 25 родного Арарата в качестве кандидата в депутаты был выдвинут брат первого министра обороны Армении, ставшего жертвой трагедии 27-го октября, премьер-министра Вазгена Саркисяна – Армен Саркисян, который обвинялся в заказа убийства Тиграна Нагдаляна и был арестован.
Митинг, тем не менее, состоялся. Он начался около матенадарана, затем продолжился шествием и завершился на Площади свободы. Левон Тер-Петросян дал властям двадцатидневный срок для выполнения первоочередных требований оппозиции, заявив, что завершение этого срока станет днем либо диалога, либо водораздела.