LXH_Zinanshan.5f4648d359ced
Ադրբեջանի պաշտոնական քարոզչությունը,  շարունակելով հավատարիմ մնալ ստի և կեղծիքի վրա հիմնված իր քաղաքականությանը, այսօր հաղորդագրություն է տարածել, թե իբր ՊԲ զինծառայողները գնդացիրներից և դիպուկահար հրացաններից կրակ են բացել Թերթերի շրջանի Ղափանլը գյուղի ուղղությամբ:
ԱՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ վերոնշված հաղորդագրությունն ադրբեջանական կողմի հերթական ապատեղեկատվությունն է: Ավելին՝ պաշտպանության բանակի համար քաղաքացիական բնակչությունն ու օբյեկտները երբևէ թիրախ չեն հադիսացել ու չեն հանդիսանում:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են հետևել հրադադարի պահպանման ռեժիմին և անհրաժեշտության դեպքում պատրաստ են ձեռնարկել իրադրությունից բխող անհրաժեշտ գործողություններ:

Очередная дезинформация азербайджанской стороны: МО АР
Поддержи А1+!Министерство обороны Республики Арцах опровергает сообщение Азербайджана о том, что военнослужащие АО из пулеметов и снайперских винтовок открыли огонь в направлении села Капанлы района Тертери. Арменпресс представляет сообщение пресс-службы МО Республики Арцах․
“Официальная пропаганда Азербайджана, продолжая оставаться верной своей политике, основанной на лжи и фальши, сегодня распространила сообщение о том, что военнослужащие АО якобы открыли огонь из пулеметов и снайперских винтовок в направлении села Капанлы района Тертери.
Министерство обороны Республики Арцах заявляет, что данное сообщение является очередной дезинформацией азербайджанской стороны. Более того, гражданское население и гражданские объекты для Армии обороны Арцаха никогда не являлись мишенью.
Передовые подразделения Армии обороны Арцаха продолжают соблюдать режим прекращения огня, но в случае необходимости готовы предпринять и необходимые действия”.