Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել Է 1104-ի
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎրաստանում կորոնավիրուսի հայտնաբերված դեպքերի թիվը մեկ օրում ավելացել Է 19-ով եւ հասել 1104-ի: Այդ մասին հաղորդվում Է հիվանդության մոնիթորինգի գծով կառավարության հատուկ կայքում: «Ախտահարման հայտնաբերված դեպքերի թիվը 1104 Է, ապաքինվել Է 912 մարդ, մահվան դեպքերի թիվը 16 Է»,-ասվում Է հաղորդագրության մեջ: Կարանտինային ռեժիմի ներքո գտնվում Է 5936 մարդ, ստացիոնարներում բժիկների հսկողության տակ Է գտնվում 268 պացիենտ:
Արտասահմանյան երկրներից բուժում ստանալու համար ժամանած Վրաստանի քաղաքացիների թիվը 41 Է, նրանց թվում կա 38 զինծառայող: Իշխանությունների ներկայացուցիչները վերջին օրերի ընթացքում վարակվածների թվի հերթական կտրուկ աճը կապում են Գարդաբանի մունիցիպալիտետի գյուղերում զանգվածային թեստավորում սկսելու հետ, որտեղ գրանցվել Է ոչ մեծ համաճարակային բռնկում:
Ավելի վաղ առողջապահության նախարարությունում չեն բացառել, որ գյուղերը կարող են փակել կարանտին սահմանելու պատճառով, քանի որ տեղի բնակչության մեծամասնությունն աշխատում Է Թբիլիսիի բանջարեղենի եւ ապրանքային շուկաներում եւ վիրուսի զանգվածային տարածման սպառնալիք Է ստեղծում:
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ) COVID-19 նոր վիրուսային վարակի բռնկումը մարտի 11-ին հայտարարել Է համավարակ: ԱՀԿ-ի վերջին տվյալների համաձայն, աշխարհում հայտնաբերվել Է վարակման արդեն ավելի քան 15 միլիոն դեպք, ավելի քան 650 հազար մարդ մահացել Է, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Грузии число заразившихся коронавирусом достигло 1104
Число выявленных случаев коронавируса в Грузии за сутки возросло на 19 и достигло 1104, сообщается на специальном правительственном сайте по мониторингу заболевания.
"Число выявленных случаев инфицирования - 1104, выздоровели 912 человек, смертельных случаев - 16", - говорится в сообщении.
В режиме карантина находятся 5936 человек, в стационарах под наблюдением врачей - 268 пациентов. Граждан Грузии, прибывших из зарубежных стран для лечения - 41, среди них 38 военнослужащих, сообщает РИА Новости.
Представители властей связывают очередной резкий скачок числа инфицированных за последние дни с началом массового тестирования в селах Гардабанского муниципалитета, где зафиксирована небольшая эпидемическая вспышка. Ранее в Минздраве не исключили, что села могут закрыть на карантин, так как большинство местного населения работают на овощных и вещевых рынках в Тбилиси и создают угрозу массового распространения вируса.
Всемирная организация здравоохранения 11 марта объявила вспышку новой коронавирусной инфекции COVID-19 пандемией. По последним данным ВОЗ, в мире выявлены уже более 15 миллионов случаев заражения, свыше 650 тысяч человек скончались.