Չպիտի լինեն մերձավոր օլիգարխներ, թշնամի օլիգարխներ. Գեւորգ Գորգիսյան (տեսանյութ)
Երկակի ստանդարտներն անընդունելի են։ «Ա1+»-ի հետ զրույցում, անդրադառնալով ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի շուրջ տեղի ունեցող իրադարձություններին, նման տեսակետ հայտնեց ԼՀԿ պատգամավոր Գևորգ Գորգիսյանը։
«Այն փուլում, երբ իշխանությանը ձեռնտու էր, որպեսզի ԲՀԿ-ն լինի խոշոր սեփականատեր և քաղաքական գործիչ, այլ ոչ թե օլիգարխ և ընտրակեղծարար, նրանց համար  խոշոր սեփականատեր էր, բարերար և քաղաքական գործիչ»։
Գորգիսյանը կարծում է՝ ԲՀԿ ղեկավարի վերաբերյալ հարուցված քրեական գործերը այս փուլում հարուցվել են՝ քաղաքական նպատակահարմարությունից ելնելով․
««Լուսավոր Հայաստանը» կողմ է, որպեսզի բիզնեսը տարանջատվի քաղաքականությունից, որպեսզի բոլոր ընտրակեղծարարները պատժվեն, բոլոր հանցագործները պատժվեն, բայց երբեք այդ ամենը չպիտի արվի քաղաքական նպատակահարմարությունից ելնելով, այդ ամենը պիտի արվի օրենքի տառին համապատասխան, և օրենքի առաջ բոլորը պիտի լինեն հավասար։ Չպիտի լինեն մերձավոր օլիգարխներ, թշնամի օլիգարխներ, չպիտի լինեն սեփական հանցագործներ, ուրիշի հանցագործներ»։
Ընդդիմադիր խմբակցության պատգամավորը կարծում է, որ իշխանության արած քայլերը հրահրում են զանգվածային միջոցառումներ այս պայմաններում։

Не должно быть близких олигархов, вражеских олигархов: Геворг Горгисян (видео)
Двойные стандарты неприемлемы. В беседе с «А1+», обратившись к событиям вокруг депутат от ППА Гагика Царукяна, подобную точку зрения высказал депутат от ППА Геворг Горгисян.
«На том этапе, когда власти было выгодно, чтобы ППА была крупным собственником и политическим деятелем, а не олигархом и фальсификатором выборов, она была для них крупным собственником, благотворителем и политическим деятелем».
Горгисян считает: уголовные дела, возбужденные по отношению к главе ППА, на этом этапе были возбуждены, исходя из политической целесообразности:
«”Светлая Армения” за то, чтобы бизнес был отделен от политики, чтобы все фальсификаторы выборов были наказаны, все преступники были наказаны, но это никогда не должно делаться, исходя из политической целесообразности, все это должно  делаться в соответствии с буквой закона, и перед законом все должны быть равны. Не должны быть близкие олигархи, вражеские олигархи, не должны быть собственные преступники, чужие преступники».
Депутат от оппозиционной фракции считает, что шаги, предпринятые властью, провоцируют массовые мероприятия в этих условиях.