Դիվանագիտական ծառայության մեքենայից գողություն է կատարվել (տեսանյութ)
Օգոստոսի 22-ի գիշերը Կենտրոն վարչական տարածքում` փողոցներում, բակերում կայանված «Մերսեդես» մակնիշի մեքենաներից գողություններ էին կատարվել:
Գողության մասին առաջին ահազանգը ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում օպերատիվ կառավարման կենտրոնից ժամը 10.50-ին ստացվեց:
Հայտնում էին, որ գիշերը գողացել են Թումանյան փողոցի շենքերից մեկի բակում կայանված օտարերկրյա դիվանագիտական ծառայության «Մերսեդես» մակնիշի մեքենայի կողային հայելիները:
Մեկնած օպերատիվ խումբը դեռ դեպքի վայրում էր, երբ օպերատիվ կառավարման կենտրոնից նոր ահազանգ ստացվեց: Գիշերը Սարյան փողոցի շենքերից մեկի բակում դարձյալ «Մերսեդեսի» կողային հայելիներ էին գողացել: Երկու ժամ անց բաժնում հաղորդում տվեց ևս մեկ քաղաքացի` նույնաբովանդակ մի գողություն էլ Լեոի փողոցում էր կատարվել: Մեքենան կրկին «Մերսեդես» մակնիշի էր:
Հետաքննություն իրականացնող մարմինը անհայտ անձի ինքնությունը պարզելու, նրան և գողոնը հայտնաբերելու ուղղությամբ անհետաձգելի օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ ձեռնարկեց: Ուսումնասիրվեցին հարակից շենքերի և օբյեկտների մոտ տեղադրված տեսախցիկների տեսագրությունները: Տեսահսկող սարքերը ֆիքսել էին գողություն անող երիտասարդին:
Սակայն կասկածյալի միայն արտաքին նկարագիրը պարզելը բացահայտման համար քիչ էր. անհրաժեշտ էր ճշտել անձնական տվյալները, գտնվելու վայրը և, որ ամենակարևորն էր, հայտնաբերել նրան:
Վերջին հաղորդումից րոպեներ անց քրեական հետախույզները պարզեցին կասկածյալի ինքնությունը: 21-ամյա երիտասարդը, որ Ամիրյան փողոցի բնակիչ էր, բերման ենթարկվեց ոստիկանության Կենտրոնական բաժին:

Из машины дипломатической службы совершена кража (видео)
В Ереване в ночь на 22 августа были совершены кражи из автомобилей марки “Мерседес”, припаркованных на улицах и во дворах.
Первый звонок о краже в Центре оперативного управления полиции был получен в 10.50.
Сообщалось, что ночью были украдены боковые зеркала автомобиля “Mercedes-Benz”, принадлежащего иностранной дипломатической службе, припаркованного во дворе одного из зданий на улице Туманяна. Оперативная группа была на месте, когда из Центра оперативного управления поступил новый звонок. Ночью во дворе одного из домов на улице Сарьяна также были украдены боковые зеркала и другого мерседеса. Через два часа в отделение поступило сообщение от еще одного гражданина, такое же ограбление было совершено на улице Лео. Автомобиль снова был марки “Мерседес”.
Следственный орган предпринял неотложные оперативно-розыскные мероприятия для установления личности неизвестного, обнаружения и его, и краденного.
Были изучены видеозаписи с камер видеонаблюдения, установленных у близлежащих зданий и объектов. Видеонаблюдение зафиксировало молодого человека, совершившего кражу. Однако выяснение только внешности подозреваемого было мало, необходимо было уточнить личные данные, его местоположение и, что самое главное, надо было обнаружить его.
Через несколько минут после последнего сообщения уголовные следователи установили личность подозреваемого. 21-летний молодой человек, который являлся жителем улицы Амиряна, был подвергнут приводу в Центральный отдел полиции.