Արդյո՞ք Երևանի ավագանին մեկ տարում կատարել է տրված խոստումները (տեսանյութ)
Արդյո՞ք Երևանի ավագանին մեկ տարում կատարել է տրված խոստումները: Այսօրվա քննարկումը Կրթության ոլորտում իրականացվելիք խոստումներն էին:
«Լույս» և «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունների անդամները ամբողջ տարում ոլորտին առնչվող որևէ ծրագիր չեն ներկայացրել:
«Լույս» խմբակցության անդամ Անի Խաչատրյանն արդարանում է՝ կրթության հանձնաժողովում ներկայացուցիչ չունեն, բայց խնդիրների մասին տեղյակ են:
«Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Գայանե Վարդանյանը ներկայացրեց կատարված փոփոխություններն ու առաջիկայում սպասվելիք աշխատանքները:
Քննարկվել է մանկապարտեզներում վճարովի երկարօրյա ծառայության ներդրումը՝ աշխատող ծնողներին օգնելու համար։ Հաշվարկներ են կատարվում վարձավճարը որոշելու ուղղությամբ։

Выполнил ли совет старейшин Еревана свои обещания в течение года? (видео)
Выполнил ли совет старейшин Еревана данные обещания в течение года? Сегодняшнее обсуждение было посвящено обещаниям в сфере образования.
Члены фракций «Свет» и «Процветающая Армения» на протяжении всего года не представили ни одной программы, относящейся к отрасли.
Член фракции «Свет» Ани Хачатрян оправдывается:  у них нет представителя в комиссии по образованию, но они осведомлены о проблемах.
Член фракции «Мой шаг» Гаянэ Варданян представила произведенные изменения и ожидаемые в дальнейшем работы.
Обсуждалось внедрение в детских садах оплачиваемой службы продленки для помощи работающим. Ведутся расчеты в направлении установления платы.