Անձրևի ժամանակ Գոգոլի փողոցում վտանգավոր է դառնում. ահազանգ (տեսանյութ)
Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի Գոգոլի փողոցի բնակիչներն ահազանգում են. «Ալմաստ» գործարանին կից գտնվող սեփական տները գտնվում են անմխիթար վիճակում:Ցանկացած հորդառատ անձրևից հետո սելավաջրերն ու աղբը Գոգոլ փողոցից լցվում են Ռուբինյանց փողոց և վտանգում մեքենաների երթևեկությունն ու հետիոտնի շարժը:
Բնակչուհի Աղավնի Հովհաննիսյանը մյուս բնակիչների հետ բազմիցս դիմել է թաղապետարանին և խնդրով զբաղվող համապատասխան մարմիններին, բայց խնդիրը վերջնական լուծում չի ստացել: Բնակիչների պահանջն էր, որ սելավատարների առջևի բետոնե արգելապատնեշները բարձրացվեն, որպեսզի ջուրը չկարողանա շրջանցել ցածր պատնեշը: Ցածր պատնեշները ոչ միայն չեն կանխարգելում աղբի և սելավաջրերի հոսքը, այլև վտանգ են ստեղծում բնակիչների կյանքի համար:
Թաղապետարանը բետոնե արգելապատնեշի վրա ամրաձողեր է մտցրել, սակայն կիսատ է թողել բարեկարգման աշխատանքները: Բնակիչները պնդում են, որ այդ ամրաձողերն ավելի վտանգավոր են դարձրել իրավիճակը, բացի այդ՝ այդտեղով է անցնում, ըստ բնակիչների, գերհզոր լարվածության էլեկտրագիծ:
Ի պատասխան բնակիչների դիմումի՝ թաղապետարանից պատասխանել են, որ քաղաքապետարանից ֆինանսավորում չեն ստացել: Սակայն բնակիչներն էլ պնդում են, որ խնդիրը հրատապ է։

Опасная ситуация для жителей улицы Гоголя (видео)
Жители улицы Гоголя административного района Канакер-Зейтун бьют тревогу: собственные дома, находящиеся рядом с заводом «Алмаст», находятся в плачевном состоянии. После любого проливного дождя ливневые воды и мусор с улицы Гоголя попадает на улицу Рубинянц и наносит опасность движению автомобилей и передвижению граждан.
Жительница Агавник Ованнисян с другими жителями неоднократно обращалась к мэру и в занимающиеся этой проблемой различным органам, но проблема не получила окончательного решения. Жители требуют, чтобы подняли бетонные заграждения перед ливнеоотводами, чтобы вода могла обойти низкое заграждение. Низкие заграждения не только не предотвращают поток мусора и ливневых вод, но и создают опасность для жизни жителей.
Мэрия установила на заграждение сваи, однако оставила незавершенными работы по благоустройству. Жители утверждают, что эти сваи сделали ситуацию еще опаснее, кроме того, там проходит, по словам жителей, электролиния сверхмощного напряжения.
В ответ на заявление жителей, из мэрии ответили, что не получили финансирования из мэрии. Однако жители утверждают, что проблема является неотложной.