450387595_866238972202410_5171749102482298088_n
ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության հայաստանյան առաքելությունը հայտարարում է ԱՄՆ ՄԶԳ ղեկավար Սամանթա Փաուերի՝ Հայաստան սպասվող այցի մասին։
ԱՄՆ ՄԶԳ ղեկավար Սամանթա Փաուերը հուլիսի 8-ից հուլիսի 11-ը կլինի Հայաստանում՝ հաստատելու Հայաստանի հետ Միացյալ Նահանգների խորացող գործընկերությունը, ընդգծելու ԱՄՆ ՄԶԳ աջակցությունը Հայաստանի կառավարության բարեփոխումների օրակարգին և առաջ մղելու Հայաստանի դիմակայունությունը բարձրացնելու ջանքերը։
Իր այցի ընթացքում ԱՄՆ ՄԶԳ ղեկավարը կհանդիպի Հայաստանի կառավարության բարձրաստիճան պաշտոնյաների, գործարար ոլորտի առաջնորդների, երիտասարդների և լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ՝ ընդգծելու ԱՄՆ ՄԶԳ հանձնառությունը Հայաստանի ժողովրդավարական ինստիտուտներն ամրապնդելու և նրա տնտեսական ներուժը ի շահ ողջ հայության օգտագործելու համար:
Նա նաև կհանդիպի տեղահանված անձանց հետ՝ ուժեղացնելու ԱՄՆ աջակցությունը Հայաստանի կառավարությանը հումանիտար, ներառյալ հոգե-սոցիալական և առավել երկարաժամկետ օգնություն տրամադրելու տեղահանվածներին՝ վերականգնելու իրենց կյանքը:

Глава USAID Саманта Пауэр посетит Армению
Поддержи А1+!Глава Агентства США по международному развитию (USAID) Саманта Пауэр посетит Армению 8-11 июля, чтобы подтвердить углубление партнерства Вашингтона и Еревана. Об этом говорится в публикации на странице USAID в Instagram.
"Армянская миссия USAID сообщает о предстоящем визите главы USAID Саманты Пауэр в Армению. Директор USAID Саманта Пауэр будет в Армении 8-11 июля, чтобы подтвердить углубление партнерства США с Арменией, подчеркнуть поддержку USAID программы реформ правительства Армении и продвигать усилия по повышению устойчивости Армении", - говорится в сообщении.
В ходе своего визита глава USAID встретится с высокопоставленными официальными лицами правительства Армении, лидерами бизнеса, молодежью и представителями СМИ, чтобы подчеркнуть приверженность USAID укреплению демократических институтов Армении и использованию ее экономического потенциала на благо всего армянства.
Она также встретится с вынужденными переселенцами из Нагорного Карабаха, чтобы усилить поддержку США правительству Армении в предоставлении гуманитарной, в том числе психосоциальной и еще более долгосрочной помощи депортированным лицам для восстановления их жизни.