Ռուսաստան-Վրաստան սահմանին ավելի քան 700 տրանսպորտային միջոց է կուտակվել
Ավելի քան 700 միավոր տրանսպորտային միջոց մնացել է Ռազմավիրական ճանապարհին, որը փակ է եղանակի վատթարացման պատճառով։ Այդ մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել են Հյուսիսային Օսիայի պետավտոտեսչությունում։
«Ընդամենը հերթում կա ավելի քան 600 մեծաբեռնատար և 100 միավոր մարդատար ավտոտրանսպորտ», - ասել է գործակալության զրուցակիցը։
Ճանապարհը եղանակային պայմանների վատթարացման պատճառով նոյեմբերի 19-ից փակվել է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
Ռազմավիրական ճանապարհը Վլադիկավկազից տանում է Թբիլիսի Գլխավոր Կովկասյան լեռնաշղթայով՝ Ռուսաստանը կապելով Վրաստանի և Անդրկովկասի հետ։ «Կազբեգի-Վերին Լարս» գործող անցակետը միակն է վրաց-ռուսական սահմանին։
Ռուսական հատվածում երթուղին անցնում է Հյուսիսային Օսիայի տարածքով։ Ձմռանը ճանապարհը հաճախ փակվում է վատ եղանակի պատճառով:

На границе Россия-Грузия есть скопление более 700 транспортных средств
На Военно-Грузинской дороге, закрытой из-за непогоды, ожидают выезда из России в Грузию более 700 транспортных средств. ТАСС сообщает об этом, со ссылкой на Госавтоинспекцию Северной Осетии.
«Всего в очереди более 600 большегрузов и 100 единиц легкового транспорта», - сказал собеседник агентства.
С 19 ноября из-за ухудшения погодных условий дорога закрыта для всех видов транспорта.
Военно-Грузинская дорога ведет из Владикавказа в Тбилиси через Главный Кавказский хребет, соединяя Россию с Грузией и Закавказьем. КПП «Казбеги-Верхний Ларс» - единственный таможенный пункт на грузино-российской границе.
В российской части дорога проходит по территории Северной Осетии. Зимой дорога часто закрывается по причине ухудшения погодных условий.