Գալուզինը և Վաղարշակ Հարությունյանը քննարկել են ԼՂ-ում տիրող իրավիճակը
Օգոստոսի 14-ին Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Միխայիլ Գալուզինն ընդունել է Ռուսաստանում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վաղարշակ Հարությունյանին։
Այս մասին հայտնում են ՌԴ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Հանգամանալից զրույցի ընթացքում կողմերն անդրադարձել են երկկողմ օրակարգի արդիական հարցերին՝ ներառյալ բոլոր մակարդակներում քաղաքական երկխոսության խթանումն ու տնտեսական կապերի ամրապնդումը:
Քննարկվել է Լաչինի միջանցքում և ընդհանրապես Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակի զարգացումը։ Հաստատվել է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների 2020-2022 թթ. պայմանավորվածությունների ամբողջ համալիրի հետևողական պահպանման կարևորությունը։

Галузин и Вагаршак Арутюнян обсудили ситуацию в НК
Поддержи А1+!Заместитель министра иностранных дел России Михаил Галузин обсудил на встрече с послом Армении в Москве Вагаршаком Арутюняном обстановку в Лачинском коридоре и вокруг Нагорного Карабаха. Об этом говорится в сообщении МИД РФ.
«Обсуждено развитие ситуации в Лачинском коридоре и в целом вокруг Нагорного Карабаха, - указали в дипведомстве. - Подтверждена важность неукоснительного соблюдения всего комплекса договоренностей лидеров России, Армении и Азербайджана 2020-2022 годах по нормализации армяно-азербайджанских отношений».
В министерстве добавили, что в ходе встречи были затронуты актуальные вопросы двусторонней повестки дня, включая продвижение политического диалога на всех уровнях и укрепление экономических связей.