Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լեհաստանի վարչապետին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լեհաստանի Հանրապետության վարչապետ Մատեուշ Մորավեցկիին՝ ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և հայ ժողովրդի անունից հղում եմ ամենաջերմ շնորհավորանքները Ձեզ և Լեհաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ Լեհաստանի Հանրապետության ազգային տոնի` Սահմանադրության օրվա առթիվ:
Վստահ եմ, որ երկու ժողովուրդների դարավոր բարեկամության վրա հիմնված փոխշահավետ և շարունակաբար զարգացող փոխգործակցությունը կշարունակի զարգանալ և ընդլայնվել ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ մակարդակներում, այդ թվում՝ Հայաստան-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի շրջանակում:
Օգտվելով առիթից՝ վերահաստատում եմ մեր պատրաստակամությունը առավելագույնս ապահովելու մեր երկրների միջև առկա համագործակցության զգալի ներուժի իրացումը՝ ի շահ և ի բարօրություն մեր ժողովուրդների»:

Пашинян направил поздравительное послание председателю Совета министров Польши
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание председателю Совета министров Республики Польша Матеушу Моравецкому по случаю национального праздника страны. В послании, в частности, говорится:
От имени правительства Республики Армения и армянского народа сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Польши с национальным праздником Республики Польша - Днем конституции.
Уверен, что основанное на многовековой дружбе взаимовыгодное и постоянно развивающееся сотрудничество между двумя народами и впредь будет развиваться и расширяться как на двустороннем, так и на многостороннем уровнях, в том числе и в рамках Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерства Армения-ЕС.
Пользуясь случаем, подтверждаю нашу готовность обеспечивать максимальную реализацию потенциала сотрудничества между нашими странами на благо и процветание наших народов».