Ինչ ճակատագրի կարժանանա Հայֆիլմի շենքը (տեսանյութ)
«Հայֆիլմը» պետք է չդիտարկենք որպես անցյալ, որպես փառավոր պատմություն, ժառանգություն, այլ պետք է լցնել կենդանի բովանդակությամբ և նախատեսվում են լուրջ ծրագրեր, նախագծեր»,- այսօր կինոգործիչների ու լրագրողների հետ Հայկինոյի 100-ամյակի առիթով հանդիպմանն ասաց ԿԳՄՍ փոխնախարար Արա Խզմալյանը։
«Ա1+»- հարցին, թե ինչ ճակատագրի կարժանանա «Հայֆիլմի» շենքը ի պատասխան, փոխնախարարը պատասխանեց, որ այս տարածքը դառնալու է կրթական-մշակութային կենտրոն և ձեռք է բերելու բոլորովին այլ բովանդակություն։
«Կխուսափեմ քարտեր բացել, որովհետև, կարծում եմ, հարցը կհասունանա և առանձին հանդիպումներով, հարցազրույցներով դրան կանդրադառնանք»,- ընդգծեց պարոն Խզմալյանը։

Какой участи удостоится здание «Арменфильма»? (видео)
Мы не должны рассматривать «Арменфильм» как прошлое, как славную историю, наследие, мы должны наполнить его живым содержанием, и планируются серьезные программы и проекты», - сказал сегодня замминистра ОНКС  Ара Хзмалян на встрече с кинематографистами и журналистами на встрече по случаю 100-летия Армянского кино.
В ответ на вопрос «А1+» о том, какой участи удостоится здание «Арменфильма», замминистра ответил, что эта территория станет культурно-образовательным центром и приобретёт совершенно иное наполнение.
«Я не буду открывать карты, потому что, думаю, вопрос созреет, и мы обратимся к нему посредством отдельных встреч и интервью», - подчеркнул г-н Хзмалян.