Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարն առաջիկայում կայցելի Մոսկվա
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանը պատրաստ է Մոսկվայում Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների միջև եռակողմ հանդիպման. առաջիկայում նախատեսվում է Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի այցը Մոսկվա, որտեղ այդ հարցը կքննարկվի: Մարտի 14-ին կայացած ասուլիսի ընթացքում այս մասին ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ անդրադառնալով Մոսկվայում երեք երկրների ԱԳ նախարարի հանդիպման հնարավորության վերաբերյալ հարցին:
Վարչապետը հավելեց, որ Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների վերջին հանդիպման չկայանալը իրականում սուր ճգնաժամի հետ էր կապված, ոչ թե հանդիպում բոյկոտելու միտում կար: «Այդ իրավիճակում անհրաժեշտ էր, որ նախարարը լինի Երևանում: Մենք հանդիպումը չենք մերժել, այդ իրավիճակում պետք էր, որ նախարարը լինի Երևանում: Մենք ասել ենք, որ այդ հանդիպումը չի չեղարկվել. ու պատրաստ ենք հանդիպման:

Министр иностранных дел Армении в ближайшее время посетит Москву
Поддержи А1+!Армения готова к трехсторонней встрече министров иностранных дел Армении, России и Азербайджана в Москве: в ближайшее время запланирован визит министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна в Москву, где будет обсуждаться этот вопрос. Об этом в ходе состоявшейся 14 марта пресс-конференции сказал премьер-министр Армении Никол Пашинян, коснувшись вопроса о возможности встречи глав МИД трех стран в Москве.
«Армения к этому готова, вчера я также говорил об этом с президентом России. В ближайшее время планируется визит министра иностранных дел в Москву, где они обсудят...», - сказал Пашинян.
Премьер-министр добавил, что запланированная в декабре прошлого года встреча министров иностранных дел Армении, России и Азербайджана не состоялась в связи с тем, что был острый кризис, а не с тенденцией к бойкоту встречи.
«Мы не отказывались от встречи. В той ситуации было необходимо, чтобы министр был в Ереване. Мы сказали, что встреча не отменяется и мы готовы к встрече», - отметил премьер.