Արայիկ Հարությունյանը հանդիպում է ունեցել Արցախի նորաստեղծ հանրային խորհրդի կազմի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հանդիպում է ունեցել ԱՀ նորաստեղծ հանրային խորհրդի կազմի հետ՝ հայտնում են ԱՀ նախագահի աշխատակազմից։
Երկրի ղեկավարը Հանրային խորհրդի անդամներին արդյունավետ աշխատանք է մաղթել՝ շեշտելով, որ այն պետք է առաջին հերթին ուղղված լինի պետական կառավարման համակարգի նկատմամբ հանրային վերահսկողության ուժեղացմանն ու հասարակություն- պետություն կապերի խորացմանը։
Հանդիպման ընթացքում հարցուպատասխանի ձևաչափով քննարկվել են Արցախի Հանրապետության շուրջ վերջին ռազմա-քաղաքական զարգացումները, ինչպես նաև սոցիալ-տնտեսական իրավիճակին և ներքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր։

Араик Арутюнян встретился с членами новосозданного Общественного совета
Поддержи А1+!Президент Республики Арцах Араик Арутюнян встретился с членами новосозданного Общественного совета Республики Арцах.
Глава страны пожелал членам Общественного совета эффективной работы, подчеркнув, что она, прежде всего, должна быть направлена на усиление общественного контроля над системой государственного управления и углубление отношений между обществом и государством.
В ходе встречи в формате вопросов и ответов были обсуждены последние военно-политические события вокруг Республики Арцах, а также ряд вопросов, связанных с социально-экономической ситуацией и внутренней политикой.