Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորել է Ֆրանսիայի նախագահին վերընտրվելու առթիվ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Էմանուել Մակրոնին՝ Ֆրանսիայի նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ:
Նախագահ Խաչատուրյանի ուղերձում մասնավորապես ասվում է. «Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահի ընտրություններում համոզիչ հաղթանակի և երկրի ղեկավարի պատասխանատու պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ։
Վստահ եմ, որ այս նոր պաշտոնավարման շրջանում կշարունակեք Ձեր նպաստը բերել հայ-ֆրանսիական դարավոր բարեկամության ամրապնդմանն ու մեր պետությունների միջև ձևավորված 30-ամյա առանձնաշնորհյալ հարաբերությունների խորացմանը։
Հայաստանը բարձր է գնահատում Ֆրանսիայի և անձամբ Ձեր հետևողական ջանքերը՝ ուղղված Արցախյան 44-օրյա պատերազմի հետևանքով առաջացած մարտահրավերների հաղթահարմանը և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության ձևաչափով Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը, ինչպես նաև տարածաշրջանում տևական խաղաղության ու կայունության հաստատմանը»:

Ваагн Хачатурян поздравил президента Франции с переизбранием
Президент Армении Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание Эммануэлю Макрону в связи с его переизбранием на пост президента Франции.
«Сердечно поздравляю Вас с убедительной победой на выборах и переизбранием на должность президента Французской Республики.
Уверен, что в течение этого нового срока полномочий Вы продолжите способствовать укреплению многовековой армяно-французской дружбы и углублению 30-летних привилегированных отношений между нашими государствами.
Армения высоко оценивает Ваши личные усилия и усилия Франции по преодолению возникших вследствие 44-дневной войны в Арцахе вызовов, мирному урегулированию нагорно-карабахского конфликта в рамках сопредседательства Минской группы ОБСЕ, а также установлению мира и стабильности в регионе».