Արայիկ Հարությունյանը ներկայացրել է Եվրոպայի բռնցքամարտի առաջնության նախապատրաստական աշխատանքները
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄայիսի 21-31-ը Երևանում՝ Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կանցկացվի մեր պատմության մեջ առաջին անգամ նման մեծ մարզական միջոցառում՝ Եվրոպայի բռնցքամարտի առաջնությունը: Այս մասին այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում նշել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար, առաջնության անցկացման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
Ըստ Արայիկ Հարությունյանի՝ սա պատահական չէ, քանի որ սպորտի, առողջ ապրելակերպի խթանումը կառավարության առաջնահերթություններից է: «Գիտեք, որ այս միջոցառումը հյուրընկալելու իրավունքը մենք ստացել ենք նախորդ տարի: Աշխատանքները համակարգելու համար ստեղծվել է միջգերատեսչական հանձնաժողով, որտեղ ներգրավված են տարբեր ոլորտների ներկայացուցիչներ»,-ասել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը:
Ֆան-գոտիներ կստեղծվեն Կարապի լճի հարակից տարածքում, Հյուսիսային պողոտայում. կտեղադրվի մեծ էկրան, ներկայացված կլինեն մարզական միջոցառման մասնակիցների նկարները:
«Մենք ամբողջ թափով պատրաստվում ենք միջոցառմանը և վստահ եմ, որ այն լինելու է լավագույն առաջնություններից մեկը, եթե ոչ լավագույնը: Կլինի գեղեցիկ բացման արարողություն, որի ընթացքում կներկայացնենք մեր ներկան, անցյալը և, իհարկե, ապագան»,-ասել է Արայիկ Հարությունյանը:
Մամուլի ասուլիսին մասնակցել են նաև ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Կարեն Գիլոյանը, Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Հովհաննես Հովսեփյանը, Բռնցքամարտի եվրոպական կոնֆեդերացիայի (EUBC) գործադիր տնօրեն Ալեքսանդր Եգորովը, EUBC մրցաշարերի մենեջեր Դրագոլյուբ Ռադովիչը և Երևանում կայանալիք Եվրոպայի առաջնության տեխնիկական պատվիրակ Ադամ Կուշիորը:

Араик Арутюнян представил работы по подготовке к предстоящему в Ереване Чемпионату Европы по боксу
Поддержи А1+!В Ереване, в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна, 21-31 мая впервые в нашей истории пройдет такое масштабное спортивное мероприятие – Чемпионат Европы по боксу. Об этом в ходе пресс-конференции сказал руководитель аппарата премьер-министра Республики Армения, председатель межведомственной комиссии по координации работ по проведению чемпионата Араик Арутюнян.
По словам Араика Арутюняна, это не случайно, так как популяризация спорта и здорового образа жизни является одним из приоритетов правительства. «Вы знаете, что мы получили право на проведение этого мероприятия в прошлом году. Для координации работ создана межведомственная комиссия, куда включены представители различных сфер», - сказал руководитель аппарата премьер-министра.
Около Лебединого озера и на Северном проспекте будут созданы фан-зоны. Будет установлен большой экран, представлены фотографии участников спортивного мероприятия.
«Мы очень активно готовимся к этому мероприятию, и я уверен, что это будет один из лучших, если не лучший, чемпионат. Будет красивая церемония открытия, во время которой мы представим наше настоящее, прошлое и, конечно же, будущее», — сказал Араик Арутюнян.
В пресс-конференции также приняли участие заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Армении Карен Гилоян, президент Федерации бокса Армении Ованес Овсепян, исполнительный директор Европейской конфедерации бокса (EUBC) Александр Егоров, менеджер турниров EUBC Драголюб Радович и технический делегат предстоящего в Ереване Чемпионата Европы Адам Кушиор.