Արցախի ՊԲ-ն հայտնել է հակառակորդի սադրանքի հետևանքով զոհված երեք զինծառայողների անունները
Աջակցիր «Ա1+»-ինՄարտի 25-ին Արցախի արևելյան սահմանագոտում հակառակորդի ձեռնարկած սադրանքների, մասնավորապես` Bayraktar TB-2 տեսակի հարվածային անօդաչու թռչող սարքերի կիրառման հետևանքով մահացու վիրավորում են ստացել ՊԲ պայմանագրային զինծառայողներ Դավիթ Ռոբերտի Միրզոյանը (ծնվ. 1978թ.), Իշխան Սերժիկի Օհանյանը (ծնվ. 1994թ.) և Արարատ Վագիֆի Թևոսյանը (ծնվ. 1990թ.):
ԱՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում զոհված զինծառայողների հարազատներին և համածառայակիցներին:

АО Арцаха сообщила имена трёх военнослужащих, погибших в результате провокации противника
В результате провокаций противника, в частности, применения ударных БПЛА типа Bayraktar TB-2, на восточном участке границы смертельные ранения получили военнослужащие контрактной службы Армии обороны Давид Робертович Мирзоян (1978 г. рождения), Ишхан Сержикович Оганян (1994 г. рождения) и Арарат Вагифович Тевосян (1990 г. рождения). Об этом сообщили в пресс-службе МО Республики Арцах.
«Министерство обороны Республики Арцах разделяет горе от тяжелой потери и выражает соболезнования родным и сослуживцам погибших военнослужащих», - говорится в сообщении.