Ալեն Սիմոնյանը շնորհակալական նամակ է ստացել Նենսի Փելոսիից
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շնորհակալական նամակ է ստացել Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիից: Նամակում մասնավորապես ասվում է. «Մեծարգո՛ Ալեն Սիմոնյան, հիանալի է, որ նշում ենք Հայաստանի Հանրապետության եւ Միացյալ Նահանգների միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը: Ինձ համար առանձնահատուկ պատիվ էր ողջունել Ձեզ եւ Ձեր գլխավորած պատվիրակությանը Միացյալ Նահանգների Կապիտոլիումում` հունվարի 19-ին: Մեր հանդիպումը կարեւոր էր ժողովրդավարության ուղղությամբ Հայաստանում գործադրվող ջանքերը քննարկելու համար»:
Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակն անդրադարձել է նաեւ Ալեն Սիմոնյանի հետ հանդիպման մանրամասներին՝ ընդգծելով, որ բարձր է գնահատում տարածաշրջանի եւ առհասարակ ամբողջ աշխարհի անվտանգության հարցերի շուրջ ծավալված իրենց երկխոսությունը: Նենսի Փելոսին եւս մեկ անգամ շնորհակալություն է հայտնել իրեն շնորհված Պատվո շքանշանի համար: Նամակի եզրափակիչ մասում տիկին Փելոսին շեշտել է շարունակական երկխոսության անհրաժեշտությունը:
Հիշեցնենք, որ այս տարվա հունվարին Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիի հրավերով աշխատանքային այցով Վաշինգտոնում էր ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը:

Ален Симонян получил благодарственное письмо от Нэнси Пелоси
Председатель Национального Собрания Армении Ален Симонян получил благодарственное письмо от спикера Палаты представителей Соединенных Штатов Америки Нэнси Пелоси. В письме, в частности, говорится:
«Уважаемый Ален Симонян, прекрасно, что мы отмечаем 30-летие установления дипломатических отношений между Республикой Армения и США. Для меня было особой честью приветствовать Вас и Вашу делегацию в Капитолии Соединенных Штатов 19 января. Наша встреча была важна для обсуждения стремления Армении к демократии».
Спикер Палаты представителей коснулась также подробностей встречи с Аленом Симоняном, подчеркнув, что высоко ценит их диалог по вопросам безопасности в регионе и в мире в целом. Нэнси Пелоси еще раз поблагодарила ее за орден Почета. В заключительной части письма г-жа Пелоси подчеркнула необходимость постоянного диалога.
Напомним, что в январе с.г. делегация во главе с председателем НС Армении Аленом Симоняном находилась с рабочим визитом в Вашингтоне по приглашению председателя Палаты представителей Нэнси Пелоси.