Փոխվարչապետ Մաթևոսյանն ընդունել է Հայաստանում Լիտվայի դեսպանին
Փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանում Լիտվայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեին։
Փոխվարչապետը բարձր է գնահատել Լիտվայի հետ տարբեր ոլորտներում սերտ համագործակցության առկայությունը՝ միաժամանակ ընդգծել, որ չօգտագործված զգալի ներուժ կա գրեթե բոլոր ուղղություններով։ Այդ համատեքստում, կարևորվել է ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի շրջանակում Լիտվայի հետ փոխգործակցությունը զարգացնելու անհրաժեշտությունը։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև առևտրատնտեսական համագործակցության հայ-լիտվական միջկառավարական հանձնաժողովի աշխատանքներին, ինչպես նաև երկուստեք կարևորություն ունեցող այլ հարցերի։

Вице-премьер Матевосян принял посла Литвы в Армении
Вице-премьер Амбарцум Матевосян принял сегодня Чрезвычайного и Полномочного посла Литовской Республики в Республике Армения Ингу Станите-Толочкиене.
Вице-премьер высоко оценил налаженное тесное сотрудничество с Литвой в различных областях, в то же время подчеркнув, что практически во всех направлениях имеется значительный неиспользованный потенциал. В этом контексте была подчеркнута необходимость развития сотрудничества с Литвой в рамках Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения-ЕС.
В ходе встречи были затронуты вопросы работы армяно-литовской межправительственной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству, а также представляющие взаимный интерес другие вопросы.