Հակառակորդի կրակոցից վնասվածք է ստացել ավագ լեյտենանտը
Քննչական կոմիտեն հայտնում է, որ այսօր՝ հուլիսի 29-ին՝ ժամը 03:30-ից 03:45-ի սահմաններում, Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերի մի խումբ զինծառայողներ, ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս համայնքի վարչական տարածքում գտնվող Վերին Շորժա բնակավայրի սահմանային հատվածում, ազգային, ռասսայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով, երկու կամ ավելի անձանց ապօրինաբար կյանքից զրկելու՝ սպանելու դիտավորությամբ, հրաձգային միջոցներից կրակ են արձակել ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողների ուղղությամբ, որի հետևանքով ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքում հրազենային վնասվածք է ստացել ավագ լեյտենանտ Հ.Ս.-ն:
Դեպքի առթիվ Սևանի կայազորի զինվորական դատախազությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 7-րդ և 13-րդ կետերով հարուցված քրեական գործն ընդունվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության հինգերորդ կայազորային քննչական բաժնի վարույթ և ձեռնարկվում է նախաքննություն:

В результате выстрела противника получил ранение старший лейтенант
Поддержи А1+!29-го июля 2021года, около 03:30 - 03:45, группа военнослужащих Вооруженных сил Азербайджана на пограничном участке села Верин Шоржа, находящегося на административной территории общины Варденис Гегаркуникской области Республики Армения, на почве национальной, расовой, религиозной ненависти или религиозного фанатизма, с намерением убить двух или более лиц, из стрелкового оружия открыла огонь по военнослужащих Вооруженных сил Республики Армения. Вследствие чего на боевой позиции оборонительного участка N-ской воинской части Министерства обороны РА огнестрельное ранение получил старший лейтенант А. С.
Следственный комитет Армении сообщил, что уголовное дело, возбужденное по признакам ст. 1, 7 13 ч. И 2 ст. 34-104 УК Армении, принято к производству в пятом гарнизонном следственном отделе Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении.