Ադրբեջանում 13 հայ ռազմագերի դատապարտվել է 6 տարվա ազատազրկման
Բաքվի վերաքննիչ դատարանի վարչական շենքում ավարտվել է 13 հայ ռազմագերիների քրեական գործով դատաքննությունը: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով Trend-ը, դատարանը շինծու մեղադրանքներով նրանցից յուրաքանչյուրին 6 տարվա ազատազրկման է դատապարտել ընդհանուր ռեժիմի գաղութում, իսկ պատիժը կրելուց հետո նրանք անմիջապես վտարվելու են երկրից:
Դատարանի առաջ են կանգնել Հայկազ Կորյունի Հովհաննիսյանը, Վարազդատ Անուշավանի Մանուկյանը, Դավիթ Ստեփանի Ստեփանյանը, Լևոն Աշոտի Թոսունյանը, Արթուր Էդուարդի Բաղդասարյանը, Սերոբ Սուրենի Ավագյանը, Վարազդատ Հարությունյանը, Ժորա Վանոյի Մանուկյանը, Հրայր Հրաչի Գերաբյանը, Նարեկ Գասպարյանը, Գրիգոր Կյուրեղյանը, Աշոտ Արտակի Գևորգյանը, Մարտին Մուշեղի Աղրամանյանը:

13 армянских военнопленных осуждены в Азербайджане на 6 лет
В Баку завершился судебный процесс над 13 военнопленными-армянами. Как сообщает Тренд, суд по сфабрикованным обвинениям приговорил каждого из них к 6 годам лишения свободы в колонии общего режима, и они будут депортированы из страны сразу после отбытия наказания.
По сфабрикованным делам осуждены: Ованнисян Айказ Корюнович, Манукян Вараздат Анушаванович, Степанян Давид Степанович, Тосунян Левон Ашотович, Багдасарян Артур Эдуардович, Авакян Сероп Суренович, Арутюнян Вараздат Сережевич, Манукян Жора Ваноевич, Герабян Грайр Грачович, Гаспарян Нарек Агаевич, Курегян Григор Григорович, Геворкян Ашот Артакович и Аграманян Мартин Мушегович.