Երասխի համայնքապետին վիրահատել են. նրա ինքնազգացողությունը լավ է
Արարատի մարզի Երասխ համայնքի ղեկավար, հակառակորդի կրակոցից վիրավորում ստացած Ռադիկ Օղիկյանին վիրահատել են, նրա ինքնազգացողությունը լավ է: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Օղիկյանի հորեղբորորդին՝ Արթուր Օղիկյանը:
«Լավ է իր առողջական վիճակը, նորմալ է ամեն ինչ: Լավ է զգում իրեն»,- ասաց Արթուր Օղիկյանը՝ հայտնելով, որ նրան վիրահատել են առավոտյան:
Երասխի համայնքապետը «Աստղիկ» ԲԿ-ում է: Թե դեռ ինչքան կմնա այնտեղ, հորեղբորորդին ասել չկարողացավ:
Արարատի հիվանդանոցի տնօրեն Արայիկ Սարդարյանն ավելի վաղ հայտնել էր, որ Արարատի մարզի Երասխի համայնքապետ Ռադիկ Օղիկյանը հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխի հատվածում հակառակորդի կրակոցների արդյունքում վիրավորում է ստացել թևի շրջանում: Համայնքապետին «Աստղիկ» ԲԿ էին տեղափոխել գիշերը:

Руководитель общины Ерасх прооперирован: он чувствует себя хорошо
Глава общины Ерасх Араратского района Радик Огикян, получивший ранение в результате вражеского выстрела, прооперирован, чувствует себя хорошо. Об этом «Арменпресс» сообщил двоюродный брат Огикяна Артур Огикян.
«Он чувствует себя хорошо, все нормально», - сказал Артур Огикян, добавив, что утром он был прооперирован.
Глава Ерасха находится в МЦ «Астхик»,  не знает, как долго он там пробудет.
Руководитель общины Ерасх Араратской области Радик Огикян в результате обстрела противника участка Ерасх армяно-азербайджанской границы получил ранение. Об этом «Арменпресс» сообщил директор больницы  Арарата Араик Сардарян. Ночью он был перевезен в МЦ «Астхик».