Ամփոփվել են շտաբային բանակցությունների արդյունքները
Հուլիսի 17-ին ամփոփվել են ՀՀ և ՌԴ զինված ուժերի շտաբային բանակցությունները։ 5-օրյա այցով Հայաստանում գտնվող ՌԴ ԶՈւ ԳՇ պետի տեղակալ, գեներալ-գնդապետ Սերգեյ Իստրակովի գլխավորած պատվիրակությունը ներկայացրել է բանակցությունների արդյունքները և մատնանշել հետագա անելիքները։
ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը շնորհակալություն է հայտնել ՌԴ ԶՈւ պատվիրակությանը սերտ համագործակցության համար։ Քննարկվել են հայ-ռուսական երկկողմ ռազմական համագործակցության հետագա ուղղությունները, ստորագրվել է փոխգործակցության հուշագիր։

Подведены итоги штабных переговоров
Поддержи А1+!17 июля были подведены итоги штабных переговоров Вооруженных сил Республики Армения и Российской Федерации.
Делегация Генштаба ВС РФ во главе с заместителем начальника генерал-полковником Сергеем Истраковым, находящаяся в Армении с 5-дневным визитом, представила результаты переговоров и указала на дальнейшие шаги, которые необходимо предпринять.
Начальник Генерального штаба ВС РА генерал-лейтенант Артак Давтян поблагодарил делегацию ВС РФ за тесное сотрудничество. Были обсуждены дальнейшие направления армяно-российского двустороннего военного сотрудничества и подписан Меморандум о сотрудничестве.