Արցախի նախագահի աշխատակազմի թեժ գծին նախորդ շաբաթ ստացվել է 257 զանգ
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի կողմից գործարկված արագ արձագանքման թեժ գծի 119 հեռախոսահամարին հուլիսի 13-ից 16-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 257 զանգ: Այս մասին հայտնում են ԱՀ նախագահի աշխատակազմից։
Զանգերի մեծ մասը վերաբերել է վարկային պարտավորությունների կատարմանն ուղղված պետական ֆինանսական աջակցության ծրագրին, բնակարաններով ապահովման և վնասված տների վերանորոգման, կորցրած գույքի դիմաց փոխհատուցման տրամադրման, տեղահանված անձանց խնդիրներին:
Բացթողնված զանգերին պատասխանելու և հարցերի ճշտման նպատակով թեժ գծի աշխատակիցները կատարել են 77 հետզանգ` իրազեկման, խորհրդատվության, խնդիրների վերհանման և այլ նպատակներով: Թեժ գծին հնարավոր է զանգահարել Արցախից՝ 119, իսկ Հայաստանի Հանրապետությունից ու արտերկրից՝ +374-47-119-119 հեռախոսահամարներով:
Աշխատանքային ռեժիմն է՝ երկուշաբթիից ուրբաթ՝ ժամը 09:00 - 18:00-ն։ Նշենք, որ սոցիալական բնույթի հարցերով ցանկալի է զանգահարել ԱՀ աշխատանքի, սոցիալական և միգրացիայի հարցերի նախարարության թեժ գծին՝ 114 կարճ հեռախոսահամարով:

На горячую линию Аппарата президента Арцаха за прошедшую неделю поступило 257 звонков
На номер горячей линии 119, задействованный Аппаратом президента Республики Арцах, с 13 по 16 июля поступило 257 звонков.
Большинство звонков было связано с программой государственного финансового содействия, направленного на выполнение кредитных обязательств, предоставление жилья, ремонт поврежденных домов, выплату компенсации за утраченное имущество, а также проблемы вынужденных переселенцев.
Для ответов на пропущенные звонки и для уточнения вопросов, информации, консультации, выявления проблем и в других целях сотрудники горячей линии сделали 77 звонков.
На горячую линию из Арцаха можно звонить по номеру 119, из Республики Армения и из-за рубежа на номер + 374-47-119-119. Режим работы - с понедельника по пятницу с 09:00 до 18:00.
В Аппарате президента Арцаха отметили, что по социальным вопросам желательно звонить на горячую линию Министерства труда и социальной миграции Республики Арцах на короткий номер 114.