Արցախի ՊԲ-ն հերքում է, թե գնդացիրներով կրակել են Շուշիի մատույցներում ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն առ այն, թե իբր հուլիսի 13-ին՝ ժամը 21:34-21:45-ի սահմաններում ՊԲ ստորաբաժանումները գնդացիրներով և ինքնաձիգերով կրակ են բացել Շուշիի մատույցներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, իրականությանը չի համապատասխանում:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները, հավատարիմ մնալով ձեռք բերված պայմանավորվածություններին, շարունակում են հետևել հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և չեն դիմում իրավիճակն ապակայունացնող գործողությունների:

АО Арцаха опровергает информацию о том, что на окраине Шуши стреляли по азербайджанским позициям из пулемётов
Заявление, распространенное Министерством обороны Азербайджана, что подразделения Армии обороны 13 июля с 21:34 до 21:45 вели огонь по азербайджанским позициям на окраине Шуши, не соответствует действительности. Заявление об этом распространило Министерство обороны Республики Арцах.
«Передовые подразделения Армии обороны, придерживаясь достигнутых договоренностей, продолжают сохранять режим прекращения огня, и не прибегают к дестабилизирующим действиям», - говорится в заявлении МО Республики Арцах.