Վրաստան մեկնող գնացքների ուղևորներին խորհրդատվություն կտրամադրվի
Հունիսի 30-ից Երևանի երկաթուղային կայարանում գործում է Վրաստան մուտք գործող քաղաքացիների գրանցման հարցերով «տեղեկատվական սեղան»: Ադմինիստրատորը Երևան-Բաթումի-Երևան միջազգային գնացքի ուղևորներին կօգնի գրանցվել հարևան երկիր մեկնող օտարերկրացիների համար նախատեսված հատուկ հավելվածում: Այս մասին ետղեկացնում է «Հարավկովկասյան երկաթողի» ընկերությունը։
Հիշեցնենք, որ ներկա պահին գործող կարգի համաձայն, Վրաստան կարող են մուտք գործել այն քաղաքացիները, ովքեր ներկայացրել են կորոնավիրուսի (COVID-19) բացասական PCR ախտորոշումը հաստատող թեստի սերտիֆիկատ, որն արված է առավելագույնը 72 ժամ առաջ: Մուտք գործելուց հետո երրորդ օրը բոլոր օտարերկրյա քաղաքացիները պետք է սեփական հաշվին անցնեն PCR թեստավորում: Բացասական թեստը պարտադիր է նաև Հայաստան մուտք գործելու համար: Կորոնավիրուսի պայմաններում սահմանների հատման կարգի վերաբերյալ մանրամասն տեղեկատվությունը հասանելի է «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության պաշտոնական կայքում:

Пассажирам поездов, отправляющихся в Грузию, будет предоставлена консультация
С 30 июня на железнодорожном вокзале Еревана работает «информационная стойка» по вопросам регистрации для въезда граждан в Грузию.
Администратор поможет обратившимся за помощью пассажирам международного поезда Ереван-Батуми-Ереван зарегистрироваться в специальном приложении, действующем для въезжающих в соседнюю страну иностранцев.
Компания напоминает, что согласно регламенту, въехать в Грузию могут граждане, представившие сертификат, подтверждающий отрицательную ПЦР-диагностику коронавируса (COVID-19) с максимальным сроком 72-часовой давности.
«На третий день после въезда в страну граждане обязаны пройти ПЦР тестирование за свой счет. При въезде на территорию Армении сертификат, подтверждающий отрицательный результат ПЦР диагностики также обязателен.
Подробная информация о порядке пересечения границ в условиях коронавируса доступна на официальном сайте Южно-Кавказской железной дороги», - говорится в сообщении.