Փոխըմբռնման հուշագիր՝ ՀՀ կառավարության ու «Միջազգային իրավունքի և քաղաքականության կենտրոն» հիմնադրամի միջև
Հայաստանի Հանրապետության կառավարությունը` հանձինս փոխվարչապետի պաշտոնակատար Տիգրան Ավինյանի, փոխըմբռնման հուշագիր է ստորագրել «Միջազգային իրավունքի և քաղաքականության կենտրոն» հիմնադրամի հետ:  Հուշագրի համաձայն՝ կողմերը համագործակցելու են Արցախյան հիմնախնդրի, այդ թվում՝  2020թ. սեպտեմբերի 27-ին Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմի ընթացքում թույլ տրված միջազգային իրավունքի խախտումների առնչությամբ անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկելու նպատակով: Այս մասին տեղեկացնում է Ավինյանի գրասենյակը։
Հիմնադրամը կառավարությանը տրամադրելու է աջակցություն միջազգային իրավադիվանագիտական հարցերի առնչությամբ՝ նպաստելով իրավական դիվանագիտության զարգացմանը, օժանդակելով միջազգային իրավական գործընթացների իրականացմանը, և աջակցելով կառավարությանը ռազմավարական հաղորդակցման հարցերում:

Меморандум о взаимопонимании между Правительством РА и Фондом «Центр международного права и политики»
Правительство Армении в лице и. о. вице-премьера Тиграна Авиняна с целью принятия необходимых шагов в связи с нарушениями международного права, допущенными Азербайджаном в ходе развязанной 27 сентября войны против Арцаха, с Фондом «Центр международного права и политики» подписало Меморандум о взаимопонимании. Офис вице-премьера сообщил, что согласно меморандуму, стороны будут сотрудничать по вопросу карабахского конфликта, в том числе и по вопросу принятия необходимых шагов в связи с нарушениями международного права, допущенными Азербайджаном в ходе войны против Арцаха, развязанной 27 сентября 2020 г.
Фонд предоставит правительству содействие в вопросе международных правовых и гуманитарных вопросов, способствуя развитию правовой дипломатии, содействуя осуществлению международных правовых процессов и содействуя правительству в вопросах стратегического общения.