Արմեն Սարգսյանը ուղերձ է հղել Կանադայի վարչապետ Թրյուդոյին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Կանադայի օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել այդ երկրի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ նախժագահի մամուլի ծառայությունը։
«Հայաստանի և Կանադայի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր մեր երկրների միջև տարբեր ոլորտներում սերտ բարեկամական համագործակցություն է զարգացել: Հայաստանը պատրաստ է հետագա ջանքեր գործադրել երկկողմ և բազմակողմ մակարդակներում մեր հարաբերությունների խթանման ուղղությամբ` ընդլայնելով քաղաքական, տնտեսական, մշակութային կապերը, զարգացնելով ժողովուրդների միջև շփումները:
Գլոբալ մարտահրավերները, որոնց բախվեց աշխարհը, բացահայտեց մեր հասարակության բազմաթիվ՝ ինչպես խոցելի, այնպես էլ ուժեղ կողմերը, երկրների և ժողովուրդների միջև համերաշխության բարձր մակարդակը: Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մեր երկրները կհաղթահարեն այն հսկայական մարտահրավերները, որոնց ներկայում առերեսվում ենք»,- մասնավորապես ասվում է նախագահ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձում:

Армен Саркисян направил послание премьер-министру Канады Трюдо
Президент Армен Саркисян по случаю Дня Канады направил премьер-министру этой страны Джастину Трюдо поздравительное послание.
«С момента установления дипломатических отношений между Арменией и Канадой, между нашими странами развилось тесное дружеское сотрудничество в различных сферах. Армения и в дальнейшем готова прилагать усилия для продвижения наших отношений как на двустороннем, так и на многостороннем уровнях, расширения политических, экономических и культурных связей и развития контактов между народами.
Глобальные вызовы, с которыми столкнулся мир, выявили многие, как уязвимые, так и сильные стороны нашего общества, высокий уровень солидарности между странами и народами. Уверен, что совместными усилиями наши страны преодолеют те огромные проблемы, с которыми мы сталкиваемся в настоящее время», - говорится в поздравительном послании президента Саркисяна.