Այլևս ժամանակ չեք ունենալու․ Հայկ Մարության
Դիմում եմ այն քաղաքացիներին, որոնք հանրային շահի կոպիտ խախտմամբ ապօրինի շինություններ, այդ թվում՝ կրպակներ են կառուցել Երևանի տարածքում: Այս մասին գրառում է կատարել Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը։
«Տեղյակ եք, որ նախկինում շարունակաբար ապամոնտաժել ենք և հիմա էլ ինտենսիվ կերպով շարունակում ենք ապամոնտաժել ապօրինի կառույցները: Այդ աշխատանքների ընթացքում երբեմն ապօրինի կառուցապատում իրականացնողները կամ վերջիններիս ներկայացուցիչները մեր աշխատակիցներից ժամանակ են խնդրում՝ «իրենց ձեռքով» ապօրինի կառույցները քանդելու համար:
Սրա վերաբերյալ հայտնում եմ.
ա) ինքնակամ կառույցներ նախաձեռնողները ի սկզբանե պետք է տեղյակ լինեին, որ ապօրինություն են գործում, հետևաբար, ըստ էության, ինքնակամ կառույցներ իրականացնելու պահից սկսած՝ նրանք ժամանակ և հնարավորություն ունեին «իրենց ձեռքով» կանխելու կամ վերացնելու ապօրինությունը:
բ) ընդունեք այս հայտարարությունը որպես ևս մեկ զգուշացում: Սրանով ևս մեկ հնարավորություն ենք տալիս ձեզ՝ ժամ առաջ ապամոնտաժելու ապօրինի կառույցները: Երբ քաղաքապետարանից գան ձեր ապօրինի կառույցը քանդելու, այլևս ժամանակ չեք ունենալու:
Երևանի քաղաքապետարանն իր գործողություններում հաստատակամ է: Հետևողականորեն գնալու ենք հանրության շահի կոպիտ խախտմամբ կառուցված բոլոր ապօրինի շինությունների հետևից»:

У вас больше не будет времени: Айк Марутян
Мэр Еревана Айк Марутян выступил с заявлением, обращаясь к гражданам, которые построили на территории Еревана незаконные постройки и киоски, грубо нарушая общественные интересы.
«Я обращаюсь к гражданам, которые построили на территории Еревана незаконные постройки, в том числе киоски, вопреки общественным интересам.
Вы знаете, что раньше мы постоянно демонтировали, а теперь продолжаем интенсивно демонтировать незаконные сооружения. Во время этих работ нелегальные строители или их представители иногда просят у наших сотрудников время, чтобы снести незаконные сооружения «самостоятельно».
В этой связи сообщаю:
а) инициаторы самодельных построек должны были с самого начала знать, что действуют незаконно, следовательно, по сути, с момента строительства этих построек у них была возможность «самостоятельно» предотвратить или устранить противоправность.
б) примите это заявление как еще одно предупреждение. Этим мы даем вам еще одну возможность как можно скорее демонтировать незаконные сооружения. Когда из мэрии сносить ваше незаконное сооружение, у вас больше не будет времени!
В своих действиях мэрия Еревана настроена решительно. Мы будем последовательно ликвидировать все незаконные сооружения, построенные с грубым нарушением общественных интересов».