Հուսով ենք՝ ընտրական գործընթացի արդյունքները կնպաստեն Հայաստանի զարգացմանը․ Զախարովա
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան անդրադարձել է Հայաստանում հունիսի 20-ին կայացած արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին` հույս հայտնելով, որ դրանց արդյունքները կնպաստեն հայ-ռուսական հարաբերությունների հետագա ամրապնդմանը:
«Հուսով ենք, որ ընտրական գործընթացի արդյունքներն օրենսդրական ձևակերպումից հետո կնպաստեն Հայաստանի զարգացմանը, ռուս-հայկական հարաբերությունների հետագա զարգացմանը, ինչպես նաև խաղաղության, անվտանգության և կայունության ապահովմանն ամբողջ Անդրկովկասի տարածաշրջանում, նախևառաջ Ադրբեջանի, Հայաստանի և Ռուսաստանի ղեկավարների` 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի և 2021 թվականի հունվարի 11-ի եռակողմ հայատարարությունների լիակատար իրագործման առումով»,- ասվում է ՌԴ ԱԳՆ կայքում հրապարակված մեկնաբանության մեջ:

Рассчитываем, что итоги избирательного процесса будут способствовать развитию Армении: Захарова
Официальный представитель МИД РФ Мария Захарова обратилась к внеочередным парламентским выборам в Армении, состоявшимся 20-го июня, выразив надежду, что их результаты будут способствовать дальнейшему укреплению российско-армянских отношений.
«Рассчитываем, что итоги избирательного процесса после их законодательного оформления будут способствовать поступательному развитию Армении, дальнейшему укреплению российско-армянских отношений, а также обеспечению мира, безопасности и стабильности во всем Закавказском регионе, прежде всего в плане полной реализации Трехсторонних заявлений лидеров Азербайджана, Армении и России от 9 ноября 2020 г. и 11 января 2021 г.», - говорится в комментарии, опубликованном на сайте МИД РФ.