201476290_332431765168077_5829756749885652194_n
Հայաստանի հանրապետական կուսակցության և «Հայրենիք» դաշինքի ձևավորած «Պատիվ ունեմ» դաշինքը նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում հունիսի 17-ին այցելել է Շիրակի մարզ: Այս մասին տեղեկացնում է դաշինքի ֆեյսբուքյան էջը։
Դաշինքի ներկայացուցիչները՝ ցուցակը գլխավորող, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի և ՀՀԿ նախագահ, ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ Գյումրիում հանդիպումներ են ունենում բնակիչների հետ:
Քարոզարշավի մեկնարկից առաջ Սերժ Սարգսյանը և Արթուր Վանեցյանը թիմակիցների հետ Գյումրիի «Յոթ վերք» եկեղեցում մոմ են վառել և աղոթել Հայաստանի ու Արցախի խաղաղության, հայ ժողովրդի արժանապատիվ ապագայի և մեր գերիների շուտափույթ վերադարձի համար:
Մոմավառությունից հետո դաշինքի ներկայացուցիչներն այցելել են «Շիրակ» գերեզմանատան ազատամարտիկների պանթեոն՝ ծաղկեպսակ տեղադրել և հարգանքի ու երախտագիտության տուրք մատուցել մեր նահատակ հերոսների հիշատակը հավերժացնող հուշարձանի առջև, ծաղիկներ խոնարհել հայրենիքի համար կյանքը զոհաբերած հայորդիների շիրիմներին:

Блок «Честь имею» 17-го июня посетил Ширакскую область
Поддержи А1+!Блок «Честь имею», образованный блоком «Родина» и Республиканской партией Армении, 17 июня в рамках предвыборной кампании посетил Ширакскую область.
Представители блока во главе с лидером партии «Родина» Артуром Ванецяном и председателем Республиканской партии Армении, третьим президентом Армении Сержем Саргсяном встретились с избирателями Гюмри.
Серж Саргсян, Артур Ванецян и их товарищи по команде до встречи в церкви «Семь ран» в Гюмри поставили свечки, помолились за мир Армении и Арцаха, за достойное будущее армянского народа и за скорейшее возвращение наших пленных.
Представители блока посетили пантеон погибших воинов на кладбище «Ширак», перед Памятником павшим героям возложили венок, и цветы на могилы воинов, отдавших жизни во имя Родины.