«Շիրակ» օդանավակայանի աշխատանքը ժամանակավորապես կդադարեցվի
Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայանում հուլիսի 15-ից սեպտեմբերի 15-ն իրականացվելու են պլանային վերանորոգման աշխատանքներ, մասնավորապես, իրականացվելու է վազքուղու ամբողջական նորոգում:
Այս մասին տեղեկացրին «Արմենիա» միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ից՝ հավելելով, որ օդանավակայանի վազքուղին վերջին անգամ կապիտալ նորոգվել էր 2007թ.-ին:
Շինարարական աշխատանքների ընթացքում ժամանակավորապես կդադարեցվեն օդանավակայանի աշխատանքները, ինչի մասին, Քաղաքացիական ավիացիայի միջազգային կազմակերպության (ICAO) պահանջների համաձայն, նախապես տեղեկացվել է համապատասխան ավիացիոն մարմիններին:
«Մամուլում տարածված տեղեկատվության վերաբերյալ, թե Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայանում իրականացվում են շինարարարական աշխատանքներ, որպեսզի օդանավակայանը ծառայի նաև ռազմական օդանավերի համար, ցանկանում ենք նշել, որ օդանավակայանի աերոդրոմը համարվել և շարունակում է համարվել համատեղ բազավորման աերոդրոմ ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի և ՀՀ պաշտպանության նախարարության ռազմաօդային ուժերի ինքնաթիռների և ուղղաթիռների համար»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Работа аэропорта «Ширак» будет временно приостановлена
В гюмрийском аэропорту «Ширак» с 15 июля по 15 сентября будет проводиться плановый ремонт, в частности, будет полностью отремонтирована взлетно-посадочная полоса. Об этом сообщили в ЗАО «Международные аэропорты Армении», добавив, что в последний раз капитальный ремонт взлетно-посадочной полосы аэропорта проводился в 2007 году.
На время строительных работ деятельность аэропорта будет временно приостановлена, о чем, в соответствии с требованиями Международной организации гражданской авиации (ICAO), были заранее уведомлены соответствующие авиационные органы.
«Относительно распространяемой в прессе информации о том, что в гюмрийском аэропорту “Ширак” ведутся строительные работы, чтобы аэропорт можно было использовать и для военных самолетов, хотим отметить, что аэродром аэропорта считается объединенным базовым аэродромом для гражданской авиации Армении, самолетов ВВС министерства обороны Армении и вертолетов», - говорится в сообщении.