Նորանշանակ պետնախարարը ներկայացվել է աշխատակազմին
Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 2-ին այցելել է Արցախի Հանրապետության պետնախարարի աշխատակազմ և կառավարության անդամներին ու պետնախարարի աշխատակազմի աշխատակիցներին ներկայացրել նորանշանակ պետական նախարար Արտակ Բեգլարյանին: Այս մասին հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից։
Իր խոսքում երկրի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել Գրիգորի Մարտիրոսյանին, ով աշխատանքից ազատվելուց հետո շարունակելու է իր գործունեությունն Արցախում՝ ֆինանսատնտեսական ոլորտում:
Արայիկ Հարությունյանը կարևորել է հատկապես պատերազմական և հետպատերազմյան ճգնաժամային կառավաման գործում Գրիգորի Մարտիրոսյանի դերը՝ համոզմունք հայտնելով, որ նա այսուհետ ևս կաջակցի վերականգնման ու սոցիալական աշխատանքներին զուգահեռ նախատեսվող տնտեսական և զարգացման ծրագրերի իրականացմանը:
Ներկայացնելով նոր պետական նախարարին՝ Արայիկ Հարությունյանը նշել է, որ նա համակարգելու է աշխատանքի, սոցիալական և միգրացիայի հարցերի, առողջապահության, արդարադատության, կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարների գործունեությունը, ինչպես նաև Սահմանադրությամբ նախատեսված օրենսդրական բարեփոխումների ընթացքը:

020621PetNaxararNerkayacum (2)
2 июня президент Республики Арцах Араик Арутюнян посетил Аппарат государственного министра Республики Арцах и членам правительства и Аппарату представил назначенного государственного министра Артака Бегларяна.
В своем выступлении президент поблагодарил Григория Мартиросяна, который после отставки свою деятельность в Арцахе продолжит в финансово-экономической сфере.
Араик Арутюнян особо подчеркнул роль Григория Мартиросяна в послевоенном кризисном управлении, выразив уверенность, что отныне он параллельно с восстановлением и социальной работой будет содействовать реализации предусмотренных экономических программ и программ развития.
Представляя нового государственного министра, Араик Арутюнян отметил, что тот будет координировать деятельность министров труда, социальной миграции, здравоохранения, юстиции, образования, науки, культуры, спорта, а также процесс законодательных реформ, предусмотренных Конституцией.