Մեկ նոր նամականիշ՝ նվիրված «Մանկական ֆիլատելիա. Հայկական մուլտֆիլմեր» թեմային
2021 թվականի հունիսի 1-ին մարվեց և շրջանառության մեջ դրվեց մեկ նամականիշ՝ նվիրված «Մանկական ֆիլատելիա. Հայկական մուլտֆիլմեր» թեմային:
Նամականիշի մարումն իրականացրին ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության փոստի բաժնի ղեկավար Ծովինար Գալստյանը, «Մուլտարտ+» անիմացիոն ստուդիայի հիմնադիր Արթուր Միքայելյանը, Հայաստանի ֆիլատելիստների ասոցիացիայի նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը և «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի ֆիլատելիայի բաժնի ղեկավար Շուշան Ալեքսանյանը:
70 դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված են դրվագներ «Անբան Հուռին» հայկական մուլտֆիլմից (ռեժիսոր և սցենարի հեղինակ՝ Արթուր Միքայելյան), որը նկարահանվել է 2016 թվականին հայ գրող Հովհաննես Թումանյանի համանուն հեքիաթի հիման վրա:

Новая марка на тему «Детская филателия. Армянские мультфильмы»
1-го июня 2021 года была погашена и выпущена в обращение почтовая марка «Детская филателия. Армянские мультфильмы».
Об этом сообщили в ЗАО «Айпост».
Марку погасили руководитель отдела почты Министерства высокотехнологичной промышленности Цовинар Галстян, основатель анимационной студии «Мультарт+» Артур Микаелян, председатель Ассоциации филателистов Армении Овик Мусаелян и руководитель отдела филателии ЗАО «Айпост» Шушан Алексанян.
На почтовой марке с номиналом в 70 драмов изображены эпизоды из армянского мультфильма «Бездельница Хури» (режиссер и автор сценария Артур Микаелян), снятого в 2016 году на основе одноименной сказки армянского писателя Ованнеса Туманяна.