Դավիթ Բաբայանը Մոսկվայում քննարկումներ է ունեցել ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ
Մայիսի 23-28-ը Արցախի Հանրապետության Արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանն աշխատանքային այցով գտնվում էր Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք Մոսկվայում։
Այցի ընթացքում Արցախի արտաքին գերատեսչության ղեկավարը հանդիպումներ է ունեցել ՌԴ քաղաքական, հասարակական, գիտակրթական շրջանակների, Ռուսաստանի հայ համայնքի և Հայ Առաքելական եկեղեցու ներկայացուցիչների հետ։
Քննարկվել են տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակին, հնարավոր զարգացումներին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հեռանկարներին, Արցախ-Սփյուռք կապերի հետագա խորացմանն առնչվող հարցեր։

Давид Бабаян в Москве обсуждал урегулирование армяно-азербайджанского конфликта
С 23 по 28 мая министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян находился  с рабочим визитом  в столице Российской Федерации - Москве.
В ходе визита глава МИД Арцаха имел ряд встреч с представителями политических, общественных, научно-образовательных кругов,  армянской общины России и Армянской Апостольской Церкви.
Были обсуждены  вопросы, касающиеся сложившейся в регионе ситуации, возможных развитий, перспектив урегулирования армяно-азербайджанского конфликта и  дальнейшего углубления связи Арцах-Диаспора.