Ոչ մեկին էլ չեմ տեսնում երկրի ղեկավար, սաղ էլ դավաճան են․ քաղաքացիները՝ իրավիճակի մասին (տեսանյութ)
Ինչպե՞ս են երևանաբնակները պատկերացնում Սյունիքում և Գեղարքունիքում ստեղծված իրավիճակի հանգուցալուծումը․ հարցի պատասխանն ստանալու համար «Ա1+»-ը շրջեց մայրաքաղաքի փողոցներում և զրուցեց քաղաքացիների հետ։
Հարցված քաղաքացիներից մեկը իրավիճակի հանգուցալուծումը տեսնում է գերտերությունների միջամտությամբ․
«Վերջը Ռուսաստանի ազդեցությամբ այդ հացը կլուծվի, եթե չդիմենք ՄԱԿ-ին»,-նշում է քաղաքացին։
Հարցին, թե վստահո՞ւմ է այս կառավարությանը և որպես քաղաքացի լիազորո՞ւմ է՝ իր անունից փաստաթուղթ ստորագրելու, քաղաքացին ասում է․
«Լիազորում  եմ՝  հաշվի առնելով, որ ովքեր որ այս կառավարության փոխարեն են ուզում գալ, շատ ավելի վատն են»։
Մեկ այլ քաղաքացի էլ պնդեց՝ իրավիճակը պետք է լուծել կռվով, ուրիշ տարբերակ չկա․
«Ստեղ-ընդեղ նամակ գրելով թշնամուն սահմանից չեն հեռացնում, ես առաջինը պատրաստ եմ գնալ, եթե պատերազմ լինի»։
Ինչ վերաբերում է հնարավոր փաստաթղթի ստորագրմանը, քաղաքին ասում է՝ վարչապետը իրավունք չունի միանձնյա փաստաթուղթ ստորագրել, հարցը պետք է լուծվի հանրաքվեով․
«Ասում է՝ ես պետք է ստորագրեմ, 100 տոկոս հայկական շահից է, բայց 100 տոկոս հայկական շահը ձեր պատկերացմամբ այլ է, իմ պատկերացմամբ այլ է»։
Քաղաքացիներից մեկն էլ հարցին կտրուկ արձագանքեց՝ Սյունիքի ճակատագրով մտահոգ է, բայց որևէ մեկին չի վստահում․
«Ոչ մեկին էլ չեմ տեսնում որպես երկրի ղեկավար, սաղ էլ դավաճան են՝ սկսած Լևոնից վերջացրած այս Նիկոլ կոչվածով»։

Я никого не вижу лидером страны, все они предатели: граждане о ситуации (видео)
Как жители Еревана представляют разрешения ситуации, создавшейся в Сюнике и Гегаркунике? Для получения ответа на этот вопрос «А1+» прошёлся по улицам столицы и побеседовал с гражданами.
Один из опрошенных граждан видит разрешение ситуации во вмешательстве сверхдержав:
«В конце концов этот вопрос решится под влиянием России, если  мы не обратимся в ООН», - отмечает гражданин.
На вопрос, доверяет ли этому правительству и как гражданин уполномочивает ли подписывать документ от своего имени, гражданин говорит:
«Уполномочиваю, учитывая, кто хочет прийти вместо этого правительства, они гораздо хуже».
Другой гражданин утверждает: ситуацию нужно разрешить боем, другого варианта нет:
«Рассылая письма туда-сюда не уберёшь врага с границы, я первый готов пойти, если будет война».
Касательно подписания возможного документа, гражданин говорит: премьер-министр не имеет право подписывать документ единолично, вопрос должен быть решён на референдуме:
«Говорит: я должен подписать, на 100% в армянских интересах, но 100%-й армянский интерес в вашем представлении один, в моём представлении – другой».
Один из граждан резко отреагировал на вопрос: он обеспокоен судьбой Сюника, но никому не доверяет:
«Никого не вижу лидером страны, все они предатели – начиная с Левона, заканчивая этим так называемым Николом».