Ավտոբուսի վարորդները աշխատանքի դուրս չեն եկել․քաղաքապետարանից հայտնում են՝ խնդիրը լուծման փուլում է (տեսանյութ)
Երևանի քաղաքապետարանի վերահսկողության տակ գտնվող Ջրվեժի և Չարբախի ավտոբուսների մի խումբ վարորդներ այսօր աշխատանքի դուրս չէին եկել, նրանք ակցիա էին իրականացնում՝ պահանջելով իրենց բնականոն աշխատանքն ապահովելու համար տրամադրել վառելիք։
Նրանք հայտնել են, որ արդեն երկրորդ օրն է՝ քաղաքապետարանն իրենց վառելիք չի տրամադրել։ Վարորդներից մեկը հայտնել էր, որ 250 ավտոբուս դուրս չի եկել աշխատանքի։
Խնդրի առնչությամբ «Ա1+»-ը զրուցեց Երևանի քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանի հետ, վերջինս հայտնեց, որ խնդիրը լուծման փուլում է․
«Կա վառելիքի մատակարարման տեխնիկական խնդիր, մատակարարի հետ խնդիր կար, հիմա հնարավորինս արագ այդ խնդիրը կլուծվի»։

Водители автобусов не вышли на работу, из мэрии сообщают: проблема находится на стадии решения (видео)
Группа водителей джрвежских и чарбахских автобусов, находящихся под контролем мэрии Еревана, сегодня не вышли на работу, они проводят акцию, требуя предоставить им топливо для обеспечения нормальной работы.
Они сообщили, что уже второй день как мэрия не предоставила им топливо. Один из водителей сообщил, что на работу не вышли 250 автобусов.
В связи с проблемой «А1+» поговорил с пресс-секретарём мэра Еревана Акопом Карапетяном, последний сказал, что проблема находится на стадии решения:
«Есть техническая проблема с поставкой топлива, была проблема с поставщиком, теперь эта проблема будет решена в кратчайшие возможные сроки».