ԲԴԽ-ն հանդիպել է Երևանի քաղաքացիական գործեր քննող դատավորներին
Բարձրագույն դատական խորհուրդն աշխատանքային այցելություններ է իրականացրել Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի՝ Քանաքեռ, Արաբկիր, Էրեբունի և Աջափնյակ նստավայրեր, հանդիպումներ ունեցել քաղաքացիական գործեր քննող դատավորների հետ:
Խորհրդի անդամները դատավորների հետ քննարկել են համակարգում առկա խնդիրները, մասնավորապես՝ արդարադատությունը մատչելի ու արդյունավետ դարձնելու, ինչպես նաև ծանրաբեռնվածության նվազեցմանն առնչվող հարցեր:
Բարձրագույն դատական խորհուրդը լսել է դատավորների մտահոգություններն ու տեսակետները համակարգում առկա խնդիրների վերաբերյալ, քննարկել աշխատավարձերի բարձրացման, սոցիալական երաշխիքների ապահովման, աշխատակազմերում հաստիքների ավելացման հնարավորությունները:
Դատավորների հետ կայացած հանդիպումներից հետո Խորհրդի անդամները շրջել են նստավայրերում, ծանոթացել դատավորների, գրասենյակների աշխատանքային պայմաններին:

ВСС встретился с судьями Еревана по гражданским делам
10 мая Высший судебный совет с рабочим визитом посетил суды общей юрисдикции города Еревана: Канакера, Арабкира, Эребуни, Ачапняка. Состоялись встречи с судьями, рассматривающими гражданские дела.
Члены совета обсудили с судьями существующие в системе проблемы, в частности, вопросы, касающиеся доступности и эффективности правосудия, а также снижения загруженности судов.
Члены Высшего судебного совета выслушал опасения и точки зрения судей по существующим в системе проблемам, обсудили возможности повышения зарплат, обеспечения социальных гарантий, увеличения штатов.